„Turime sutarti, kad kylant ekonomikai žmonių pajamos turi didėti, atlyginimai turi augti. Minimalios mėnesinės algos (MMA) formulė yra susieta su darbo užmokesčio fondo augimu, tai nėra skaičiai, kuriuos Vyriausybė tiesiog sugalvoja. Yra formulė, kaip ji apskaičiuota – yra sutarta Trišalėje taryboje. Man atrodo, kad nė vienas MMA kėlimas, kiek yra jų buvę anksčiau, nesąlygojo kažkokių labai didelių bankrotų, užimtumo sumažėjimo ar nedarbo išaugimo. Tokios tendencijos mes nesame fiksavę“, – LRT radijui sakė M. Navickienė.
Pasak ministrės, atlyginimų kėlimas, kita vertus, grįžta į biudžetą – turi daugiau pajamų, todėl gali daugiau išleisti pinigų, lengviau padengti šeimų ūkių kaštus.
„Siūlomas atlyginimo dydis yra pamatuotas pagal ekonomikos rodiklių augimą, žinoma, yra antrą kartą tartasi ir Trišalėje taryboje – 730 eurų, ir dabar vyksta derinimas su socialiniais partneriais (...).
Mano įsitikinimu, MMA gyventojams turi augti todėl, kad ekonominės sąlygos leidžia tą daryti, juo labiau kai žmonės gauna didesnę MMA, galbūt turi mažiau paskatų nedirbti arba gauti pašalpas, socialinę paramą, turėti mažiau užimtumo. Man atrodo, didesni atlyginimai lemia didesnę motyvaciją dirbti“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė.
M. Navickienės teigimu, vis dar apie 30 proc. pagyvenusių, senyvo amžiaus žmonių laikosi ant skurdo rizikos ribos, o vienišų pagyvenusių asmenų skaičius viršija 40 proc.
Šiandien „Sodros“ biudžetas surenka daugiau pajamų nei planuota, manome, kad yra tinkamas laikas lygiai taip pat atsižvelgiant į augančią ekonomiką spręsti susidariusią skurdo problemą.
„Šiandien „Sodros“ biudžetas surenka daugiau pajamų nei planuota, manome, kad yra tinkamas laikas lygiai taip pat atsižvelgiant į augančią ekonomiką spręsti susidariusią skurdo problemą. Mūsų siūlomas pensijų kėlimo modelis būtų gana ženklus – vidutinė pensija jau kitais metais kiltų apie 50 eurų“, – sakė ministrė.
Anot M. Navickienės, pensijų didėjimas būtų iš dviejų dalių: viena – bazinė pensija, o kita – indeksuojama, individuali dalis, kuri priklausė nuo žmogaus įmokų.
„Jeigu pažiūrėtume į lėšų poreikius, tiek pat mes skirtume iš biudžeto bazinės dalies didinimui, kiek ir iš „Sodros“ perviršio indeksavimui spartinti. Jokiu būdu nenaudotume pinigų iš rezervo pensijų kėlimui, rezervas ir toliau turi būti kaupiamas ir taip pat mes jį toliau iš „Sodros“ surenkamo biudžeto kauptume, tačiau perviršio dalis galėtų ir turėtų būti nukreipta į skurdo situacijos taisymą“, – pabrėžė socialinės apsaugos ir darbo ministrė.
Naujausi komentarai