„Situacija yra tokia, kad dauguma projektų, kurie yra pradėti ar įsibėgėję, perėję į savo antrąją pusę, pabaigimo etapą, jie tikrai bus įgyvendinti ir užbaigti. Tikėtina, kad tai užtruks truputį ilgiau. Tie, kurie yra tik pradedami dabar, projektuojami, tariamasi dėl finansavimo, yra tikimybė, kad nemažai tų projektų liks tik projektinėje stadijoje ir bus kažkuriam laikui įšaldyti“, – Eltai sakė M. Statulevičius.
Jo teigimu, biurų plėtotojai turėtų mažiausiai nukentėti dėl karantino.
„Matome, kad tiek susidomėjimas būstu yra sulėtėjęs, tiek viešbučiai negali veikti, tai viešbučių skubėti statyti neapsimoka, nebent yra įsipareigojimai tarptautiniams operatoriams. Bet manau, kad derybos vyksta, ir terminai nukeliami. Dėl biurų, čia mažiausia įtaka biurams, nes jų bet kuriuo atveju reikės, pasibaigus karantinui, dauguma grįš į savo darbo vietas, tai biurų projektai bus mažiausiai paliesti“, – teigė LNTPA direktorius.
Pasak M. Statulevičiaus, žmonės karantino laikotarpiu skiria daugiau laiko renkantis jiems tinkamą būstą.
Mindaugas Statulevičius. D. Labučio / ELTOS nuotr.
„Matome, kad yra išaugęs laikas, kiek žmonės praleidžia ties kiekvienu projektu, ilgiau renkasi, svarsto, žiūri, susisiekia įvairiomis formomis – tiek žinutėmis, tiek nuotoliniu ryšiu, virtualius turus lanko būstų, bet sprendimų priėmimas yra atidėtas, ir tai yra suprantama, nes niekas nežino, kiek laiko tas karantinas tęsis. Turbūt tai ir su pirkėjų pajamomis susiję, nežino, kiek jos bus tvirtos ir tvarios pajamos, ar nepraras darbų, ar bankai skolins. Jie apsižiūri, išsirenka, užsirezervuoja netgi“, – teigė asociacijos vadovas.
„Rezervacijų skaičius nėra labai nukritęs, esamos rezervacijos nėra atšaukiamos, Vilniuje iš kelių rezervacijų yra viena kita tik atšaukta iš naujų projektų“, – pridūrė jis.
M. Statulevičiaus teigimu, būsto kainos yra nenukritusios.
„Yra sulėtėję pardavimai 3-4 kartus, sumažėjęs fizinių apžiūrų skaičius, bet kainos yra tokios, kokios buvo kovo pradžioje. Kai kurie vienetiniai atvejai yra, kur kompanijoms reikia greitų apyvartinių lėšų, joms reikia šiek tiek spartinti pardavimą, tai elementariausias būdas yra susimažinti šiek tiek kainą. Bet tai vienetiniai atvejai mažų plėtotojų, galbūt labiau žemės sklypų, kotedžų rinkoje“, – Eltai sakė LNTPA direktorius.
Pasak jo, klientai plėtotojams jau dabar yra aukso vertės, nes niekas nežino, kokia situacija bus pasibaigus karantinui.
„Kaip bus po karantino, kiek atsiras klientų, kaip staigiai jų atsiras, kiek visi bus atsargūs, galintys įpirkti būstą, kol kas pasakyti sunku. Tikėtina, kad tas skaičius bus mažesnis, o konkurencija dėl jų didesnė, nes, manyčiau, kad plėtotojų nebus žymiai sumažėję, (...) pagrindiniai išliks ir konkuruos dėl tų likusių pirkėjų“, – teigė M. Statulevičius.
Naujausi komentarai