Pereiti į pagrindinį turinį

Maskva su Vilniumi nori kalbėtis ne apie pieną, o apie rusiško PBK retransliavimą

2013-10-22 09:45
BNS inf.
Prezidentūra: Lietuvai svarbu, kad Rusijos ekonomika sėkmingai vystytųsi
Prezidentūra: Lietuvai svarbu, kad Rusijos ekonomika sėkmingai vystytųsi / Redakcijos montažas

Spalio pabaigoje vyksiančiame Lietuvos ir Rusijos premjerų pokalbyje Maskva siūlo kalbėtis ne apie lietuviško pieno problemas, o apie bevizio režimo su Kaliningrado sritimi, taip pat - Pirmojo Baltijos kanalo retransliavimo klausimus.

Lietuvos ir Rusijos vyriausybių vadovų Algirdo Butkevičiaus bei Dmitrijaus Medvedevo pokalbis telefonu, BNS žiniomis, turėtų įvykti spalio 30 dieną, šiuo metu derinamos pokalbio temos.

Rusijos pusė Lietuvai jau yra pateikusi savo siūlomas premjerų pokalbio temas, tarp jų - didesnis bevizis režimas Kaliningrado srities gyventojams, Pirmojo Baltijos kanalo (PBK) retransliavimas.

"Buvo pasiūlytas pagrindinis klausimas, ar Lietuva negalvoja priimti sprendimą, kad Kaliningrado srities gyventojai galėtų be vizų keliauti ne 50 kilometrų, o 100-120 kilometrų", - antradienį BNS sakė premjeras Algirdas Butkevičius.
Pokalbis vyks A.Butkevičiaus iniciatyva.

BNS žiniomis, Rusijos atstovai į pokalbio temą įtraukė ir Lietuvoje sankcijų sulaukusio rusų kalba transliuojančio PBK klausimą.

"Tokių kalbų yra, bet aš pasakiau, kad aš tokių klausimų nesprendžiu", - sakė A.Butkevičius.

Spalio viduryje Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimą įpareigoti Lietuvos retransliuotojus laikinai - trims mėnesiams - sustabdyti PBK programą sudarančių ne Europos Sąjungos šalių laidų retransliavimą Lietuvoje. Šį sprendimą sankcionavo Vilniaus apygardos administracinis teismas. To griebtasi, kai PBK parodė sovietų agresiją neigiančią laidą apie Sausio 13 - osios įvykius.

Pasak Lietuvos Vyriausybės vadovo, dėl prekybos lietuviškais pieno produktais kilusių problemų aptarimas nebuvo tarp Rusijos siūlomų temų.
"O pienas nėra įtrauktas į šią diskusiją", - teigė A.Butkevičius.

Nepaisant to, jis sakė per pokalbį kelsiąs šį klausimą.

"Taip, taip, mano klausimas yra vis dėlto, kaip mes palaikysime ekonominius santykius toliau, nes tai vienas iš tokių atvejų, kai be jokio perspėjimo priimami sprendimai, draudžiantys eksportuoti mūsų produkciją į Rusiją, nors mes esame Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) nariai, o PPO taisyklėse aiškiai apibrėžta, kaip tokie ginčytini klausimai sprendžiami - kad turi būti perspėjama iš anksto, turi būti išsakomi argumentai, turi būti dialogas, tik išsiaiškinus pusėms galimi tokie griežti sprendimai", - BNS sakė premjeras.

Rusija jau dvi savaites neįsileidžia lietuviškų pieno produktų. Maskva teigia, kad tai padaryta dėl nepakankamo produktų saugumo, bet Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) pareigūnai tai vadina politiškai motyvuotu žingsniu.

Keturios didžiausios šalies pieno perdirbimo įmonės - "Rokiškio sūris", "Pieno žvaigždės", "Žemaitijos pienas" ir Vilkyškių pieninė, Rusijoje gaunančios iki 40 proc. savo pajamų, dėl blokados nebegali eksportuoti į Rusiją.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų