Jeigu malkos bus perkamos iš urėdijos ar įmonių bei fizinių asmenų – PVM mokėtojų, mažesnis tarifas bus pritaikomas iškart. Tačiau kai jos bus perkamos iš prekybininkų, dirbančių su verslo liudijimais ir nesančių PVM mokėtojais, tuomet nauja tvarka dar nėra nustatyta.
Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė spaudai Rūta Asadauskaitė BNS teigė, kad lengvata bus taikoma tik tada, kai pardavėjas bus PVM mokėtojas.
„Kai įmonė, PVM mokėtoja, parduoda malkas gyventojui, o pastarasis jas naudoja savo reikmėms (ne verslo tikslais), tuomet įmonė parduodama malkas gyventojui, turi taikyti lengvatinį PVM mokesčio tarifą“, – sakė VMI atstovė.
PVM mokėtoju privalu registruotis, kai per metus gautos pajamos iš veiklos viršija 45 tūkst. eurų.
Vienas lengvatos malkoms iniciatorių, „tvarkiečių“ lyderis Remigijus Žemaitaitis sako, kad siekiant ardyti nelegalią prekybos malkomis rinką, ketinama pirkėjams iš privačių asmenų irgi numatyti kompensaciją, taikant pajamų mokesčio lengvatą.
„Tariamės, kad bus parengta kitais metais tvarka. Gal užteks deklaruoti, kiek išleidai malkoms, pridėsi sąskaitas faktūras, ir VMI lengvatą kompensuos per gyventojų pajamų mokesčių lengvatą. Bus analogiška tvarka, kuri taikyta įsigyjant kompiuterius“, – BNS teigė parlamentaras.
Pasak jo, tokia kompensacija skatintų žmones pirkti malkas legaliai, iš pardavėjų reikalauti pirkimą įrodančių dokumentų.
Nenorėjęs pavardės viešinti verslo liudijimą turintis malkų prekybininkas, jas superkantis iš privačių miškų savininkų, teigė, kad mažesnis PVM tarifas jo veiklai įtakos neturės.
„Mes iš privatininkų perkame mišką ir mokame sutartinę kainą, išrašomas važtaraštis, rodantis, kad ta malkinė mediena nepavogta. Joks PVM neskaičiuojamas. Kai medieną parduodu žmogui, taip pat PVM nėra“, – aiškino jis.
R. Žemaitaitis teigė, kad malkų pardavimai menksta, daugiau parduodama granulių, briketų.
Finansų ministerijos skaičiavimais, dėl sumažinto PVM malkoms kitąmet biudžetas neteks apie 7 mln. eurų pajamų.
Naujausi komentarai