Pereiti į pagrindinį turinį

Ministerija už 100 tūkst. eurų aiškinsis modifikuoto rapso išplitimą

2018-08-10 07:33

Aplinkos ministerija planuoja įsigyti 100 tūkst. eurų (su PVM) vertės genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) vertinimo studiją ir ištirti galimai išsisėjusio GMO rapso Lietuvoje situaciją.

Ministerija už 100 tūkst. eurų aiškinsis modifikuoto rapso išplitimą
Ministerija už 100 tūkst. eurų aiškinsis modifikuoto rapso išplitimą / E. Bagdono / BFL nuotr.

Kaip rašoma centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbtose pirkimo specifikacijose, „GMO, neatsižvelgiant į tai, ar jie į aplinką išleidžiami dideliais ar mažais kiekiais, bandymo ar rinkos tikslais, gali kryžmintis su kitomis giminingomis laukinėmis rūšimis ir išplisti gamtoje. Jų išnaikinimas būtų sudėtingas ir brangus”.

Šiuo metu, anot dokumento, ES rinkoje leidžiama naudoti genetiškai modifikuotas sojas, rapsus, kukurūzus ir medvilnę maistui bei pašarams. Genetiškai modifikuotas rapsas kelia didžiausią riziką išplisti gamtoje.

„Dėl mokslinių tyrimų trūkumo Lietuvoje GMO pavojaus vertinimai nėra išsamūs, o turimos žinios fragmentiškos. Atsižvelgiant į išdėstytas problemas ir siekiant projekto tikslo bus įvertinta esama situacija Lietuvoje dėl galimai išsisėjusio genetiškai modifikuoto rapso ir parengta studija su išvadomis ir rekomendacijomis siekiant teisės aktų tobulinimo GMO srityje, ypatingą dėmesį skiriant kontrolės stiprinimui“, - nurodoma dokumente.

Planuojama atlikti situacijos apžvalgą, parengti detalų genetiškai modifikuoto rapso, galimai išsisėjusio Lietuvos teritorijoje, mėginių ėmimo planą, taip pat pirmųjų metų augalų vegetacijos metu pagal mėginių planą atlikti tyrimą ir tai aprašyti ataskaitoje. Vėliau planuojama antrųjų metų augalų vegetacijos metu pagal mėginių planą atlikti tyrimą ir parengti studiją.

Pasiūlymus teikti galima iki šių metų rugsėjo 17 dienos. Ši sutartis į pirkimo dalis neskaidoma, tačiau truks 2 metus ir 2 mėnesius bei galės būti pratęsta ne ilgesniam nei 3 mėnesių laikotarpiui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų