Aplinkos ministras į Vyriausybės posėdį atmynė dviračiu. Sakė, kad „rikrai ne iš taupumo.“
„Dabar, kai jau truputį atšilo oras, šią savaitę nelabai atšilo, bet parsivariau dviratį ir važinėju su dviračiu“, – sakė aplinkos ministras Povilas Poderskis.
Bet teigė, kad mašinų neatsisakys.
„Turime lygiai vieną mašiną, nelabai ką beatsisakysi, vis tiek reikia važinėti“, – kalbėjo P. Poderskis.
A. Ufarto / ELTOS nuotr.
Bet teks gerai pagalvoti, kaip sutaupyti 10 mln. eurų. Finansų ministras pavedė ministerijoms išlaidas susimažinti bent 5 proc.
„Valstybės institucijos, nežinau, kada paskutinį kartą, kuriame dešimtmetyje, yra dariusios biudžetą nuo nulio“, – teigė užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys.
„Neišlaidaujame, manau, labai stipriai. Aišku, mūsų sektorius yra toks, kad taupymas visada į kažką po to apsiverčia“, – kalbėjo vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius.
Pinigus gynybai planuojama surinkti didinant mokesčius gyventojams. Bet jei labiau pasispaustų ministerijos, vien kitąmet sutaupyti galėtų 137 mln. eurų. Tai – aštuonis kartus daugiau nei pernai sumokėta nekilnojamojo turto mokesčio ir penkis kartus daugiau nei planuojama surinkti iš cukraus mokesčio.
„Per ilgesnį laikotarpį tikimės rasti rezervų sutaupyti tokiu būdu iki milijardo eurų“, – tikino R. Šadžius.
J. Elinsko / ELTOS nuotr.
Kur ministrai asmeniškai galėtų pataupyti, sugalvoja greitai.
„Pasiruošęs bet kur, galiu ir iš namų dirbti net“, – sakė V. Kondratovič.
Tačiau didžioji dalis taupymo plano neturi.
„Suremsime galvas, žiūrėsime į savo finansinius rodiklius“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė.
Štai, pavyzdžiui, Sveikatos apsaugos, Švietimo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoms, kurių biudžetai – solidžiausi, apsikarpyti išlaidas reikėtų kiek daugiau nei po 15 mln.
„Reikia suprasti, kad mūsų ministerija yra ypatinga, tai reiškia, kad 98 proc. viso biudžeto grįžta atgal visiems žmonėms į rankas“, – tikino socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė.
„Eina kalba apie valdymo išlaidas, tai, kas išleidžiama informacinėms technologijoms, konferencijoms, viešinimui, patalpų išlaikymui ir panašiems dalykams“, – patikslino finansų ministras.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sutaupyti turėtų beveik 10 mln., Vidaus reikalų – 14 mln., Finansų ministerija – daugiau nei 12 mln. eurų.
„Yra pasiektas susitarimas tarp visų ministerijų“, – aiškino R. Šadžius.
„Nežinau, kas taip nusprendė? Man atrodo, niekas kol kas nenusprendė“, – tvirtino kultūros ministras Šarūnas Birutis.
Kultūros ministerijai pavesta nusirėžti 14,5 mln. eurų iš išlaidoms suplanuotų 290 milijonų eurų.
Ž. Gedvilos / ELTOS nuotr.
Bet Š. Birutis aiškina, kad gynybai taupyti nesiruošia.
„Pasižiūrėkite, kuri ministerija turi lašinių, o kuri neturi. Kultūros ministerija, galiu atsakingai pasakyti, tokių papildomų užsiaugintų lašinių neturi“, – tikino Š. Birutis.
Kitų ministerijų vadovai į tokius nurodymus irgi žiūri pro sukąstus dantis.
„Esame paskutinėje vietoje pagal darbo užmokesčio vidutinį dydį, norime turėti aukščiausios kvalifikacijos diplomatus, kurie mokėtų begales kalbų, orientuotųsi bet kurioje aplinkoje, bet kuriuose koridoriuose, o jų algos yra mažiausios, ką šiandien moka valstybė“, – teigė užsienio reikalų ministras K. Budrys.
„Lygiai taip pat kitas svarbus uždavinys yra ekonomikos augimas ir jos tempo didinimas, tam, manau, reikia numatyti ir papildomas lėšas, ir papildomus sprendinius. Akivaizdu, kad čia negalėtų būti mažinama viskam“, – kalbėjo ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Vienintelė, kuriai susiveržti diržų nereikės – krašto apsaugos ministerija.
„Krašto apsaugos ministerija nėra tas recipientas, kuriam reikia duoti pinigų. Mūsų visų gynybai yra reikalingos lėšos“, – sakė krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė.
Nepaisant to, žada kai kuriuos projektus atidėti. Taip atsilaisvintų dar 15 milijonų eurų.
„Nėra prioritetas, kai kalbame apie gynybą ir ginkluotės įsigijimą šiandien“, – teigė D. Šakalienė.
R. Šadžius tikina, kad šioje Vyriausybėje visada yra pasiekiamas sutarimas.
Teisingumo, Užsienio reikalų ir Žemės ūkio ministerijoms pavesta nusirėžti po maždaug 8 mln.
Kukliausiai prie taupymo prisidės Susisiekimo ministerija – su kiek daugiau nei 5 mln., ir Energetikos ministerija – su kiek daugiau nei milijonu eurų.
Taupymo planus ministerijos pristatyti privalo iki gegužės.
(be temos)