Projektą parengusi Aplinkos ministerija argumentuoja, kad iki šiol galiojusi tvarka sukuria papildomą administracinę naštą ir nesudaro galimybės lengvai prieinamu būdu susipažinti su aukciono rezultatais. Sunkumai kyla ir tolimesniuose regionuose gyvenantiems asmenims, norintiems dalyvauti aukcionuose.
Šiuo metu aukcionai vykdomi tiesiogiai, teikiami ir nagrinėjami popieriniai dokumentai, sudaroma speciali aukcionų organizavimo komisija, kuri išduoda aukciono dalyviams aukciono bilietus.
Nuo šiol asmenys, siekiantys gauti teisę naudoti žvejybos plotą, turės registruotis dalyvauti aukcione, siūlyti kainą ir pateikti reikalingus dokumentus specialioje interneto svetainėje, kurioje bus vykdomos visos aukciono procedūros ir bus viešai prieinama informacija apie aukcionų organizavimą ir rezultatus.
Numatoma, kad aukciono dalyviai turėtų sumokėti 200 eurų garantinį įnašą, kurį aukciono laimėtojas prarastų, jei nesikreiptų dėl leidimo naudoti žvejybos plotą išdavimo.
Argumentuojama, kad Registrų centro valdomoje elektroninėje aukcionų platformoje jau vykdomi analogiški medžioklės plotų ir kito valstybės turto aukcionai.
Leidimai naudoti žvejybos plotą galioja 10 metų ir pradėti išduoti 2013 m. Šiuo metu išduoti 536 leidimai naudoti žvejybos plotą, apie 60 proc. leidimų išduota fiziniams, apie 40 proc. – juridiniams asmenims.
Vyriausybės nutarimas įsigalios nuo 2025 m. sausio 1 dienos.
Naujausi komentarai