Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos užsakymu atliktos apklausos duomenimis, 23 proc. gyventojų mano, kad Lietuva turėtų pasigaminti 100 proc. elektros iš atsinaujinančių šaltinių.
„Visuomenė ir ankstesnių tyrimų metu išsakydavo teigiamą požiūrį į atsinaujinančią energetiką, tačiau pasikeitė fokusas. Jei anksčiau saulės ar vėjo elektrines vertinome labiau per jų žalumo prizmę, šiemet itin aktuali tapo energetinė nepriklausomybė ir elektros energijos gamybos kaina, o ši nusveria svarstyklių lėkštelę atsinaujinančių išteklių naudai“, – pranešime sakė asociacijos atstovas Edgaras Maladauskas.
Anot jo, šiuo metu Lietuvoje pagaminama tik trečdalis šaliai reikalingos elektros, o likusi dalis importuojama.
Daugiau nei trečdalis (34 proc.) apklaustųjų mano, kad turint didesnius vėjo energetikos pajėgumus būtų galima svarstyti ir apie elektros eksportą. Daugiau nei ketvirtadalio (26 proc.) nuomone, Lietuvoje gaminama elektra iš atsinaujinančių šaltinių turėtų būti derinama su kitais elektros gamybos būdais.
Dar 3 proc. respondentų mano, jog elektrą reikėtų gaminti tik kitais būdais (iškastinis kuras, branduolinė energija, dujos ir pan.), 1 proc. – jos gaminti nereikia, geriau ją importuoti.
„Spinter tyrimų“ apklausa vyko lapkričio 18–29 dienomis, joje dalyvavo 1013 respondentų nuo aštuoniolikos iki 75 metų.
Naujausi komentarai