Pereiti į pagrindinį turinį

Neleista mamoms dirbti pirmaisiais vaiko priežiūros metais išsaugant išmoką

2019-10-08 09:15

Seimas antradienį nesutiko leisti mamoms dirbti pirmaisiais vaiko priežiūros metais, išsaugant išmoką.

Neleista mamoms dirbti pirmaisiais vaiko priežiūros metais išsaugant išmoką
Neleista mamoms dirbti pirmaisiais vaiko priežiūros metais išsaugant išmoką / Pixabay nuotr.

Už tai balsavo 55 parlamentarai, prieš buvo 31, susilaikė 17.

Konservatoriai Monika Navickienė ir Laurynas Kasčiūnas siūlė, kad motinystės išmokos būtų mokamos nepriklausomai nuo vaiko priežiūros atostogų metu gaunamų pajamų, tik siūlyta nustatyti, kad tos pajamos turėtų būti gaunamos už darbą, kurio laiko režimas neviršija pusės darbo laiko normos, tai yra 20 valandų per savaitę, arba už individualią veiklą.

Dabar įstatyme numatyta, kad jei motinystės atostogų išėjusi motina turi kokių nors pajamų ir jeigu jų dydis viršija motinystės išmoką arba jai lygus, ši išmoka nemokama. Darbo pajamų galima turėti tik antraisiais vaiko priežiūros metais.

„Mes rengdami šitą pataisą atsižvelgėme į Vyriausybės planus skatinti gimstamumą“, – antradienį Seime sakė L. Kasčiūnas.

Tuo metu Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys socialdemokratas Algirdas Sysas teigė, kad šis siūlymas – neteisingas.

„Suprantu geras intencijas, bet mes tada keiskime visą socialinio draudimo sistemą į pašalpinę, nes šitas draudimas yra ir taip nuostolingas“, – tvirtino jis.

Kitas šio komiteto narys, Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Rimantas Dagys tvirtino, kad projektas iškreipia socialinio draudimo esmę. Anot jo, Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymas skirtas kompensuoti netektas pajamas.

„Visas šitas projektas, įvedus tokias gana dideles piktnaudžiavimo galimybes, vėl gulsis ant pensininkų pečių, jie turės sumokėti tą visą kainą, nes iš to pačio socialinio draudimo tarifo viską mes darome“, – pareiškė jis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra