„Pirmiausia reikia pasižiūrėti, kurioms kategorijoms bus taikomi muitai, nes nuo to priklausys, kiek Europa galės būti konkurencinga eksportuodama savo prekes ir paslaugas. Kai kuriais atvejais tai galbūt turės tiesioginį poveikį Lietuvai, bet jis kol kas modeliuojamas nedidelis“, – penktadienį žurnalistams Klaipėdoje sakė G. Paluckas.
Pasak jo, Lietuva gali patirti nedidelę žalą netiesiogiai, per prekybos partneres Europoje, tačiau „šiandien tikrai kažkokių dramatiškų pokyčių nėra numatoma.“
G. Paluckas teigė besitikintis, kad Europos Sąjunga su JAV derybose ras būdų toliau bendradarbiauti, nes prekybos tarifų karas reikš nuostolius abiem pusėms.
BNS rašė, jog prezidento Gitano Nausėdos teigimu, prekybos karuose dažniausiai pralaimi abi pusės, o JAV ir ES galimus nesutarimus dėl muitų dar galima paversti „pozityvia diskusija“, pavyzdžiui, siekti iš JAV pirkti daugiau suskystintų gamtinių dujų.
Šalies vadovo teigimu, muitai ES smarkiai nepakenktų dvišalei Lietuvos ir JAV prekybai, tačiau jų poveikį ekonomikai skaudžiau pajustų didžiosios Bendrijos narės, o per jas – ir Lietuvos ekonomika
D. Trumpas ketvirtadienį paskelbė planus dėl plataus masto „abipusių tarifų“, kuriais gali būti smogiama tiek sąjungininkams, tiek konkurentams. Be kita ko, jis išskyrė Europos Sąjungą (ES) kaip „visiškai brutalią“ prekybos ryšių su Vašingtonu srityje.
Mokesčiai būtų pritaikyti kiekvienai JAV prekybos partnerei ir jais būtų atsižvelgiama į jos taikomus muitus amerikiečių prekėms, taip pat į „diskriminaciniais“ laikomus mokesčius, pavyzdžiui, pridėtinės vertės mokestį (PVM), sakė anonimiškai kalbėjęs Baltųjų rūmų pareigūnas.
D. Trumpo paskirtas prekybos sekretorius Howardas Lutnickas (Hovardas Latnikas) ketvirtadienį sakė, kad prezidentas galėtų pradėti taikyti tarifus jau balandžio 2-ąją.
Naujausi komentarai