Kauniečiai pamėgo turgelius, kuriuose ūkininkai siūlo savo produkcijos. Pirkėjų nebaido ir kiek didesnės nei parduotuvėse kainos: sako, jei taupiai valgai, kainų skirtumas ne taip kišenę ir tuština. Patenkinti ir ūkininkai – nuolatiniams klientams jie ir nuolaidų negaili.
Šeštadienio rytas aikštelėje prie Kauno pilies kvepia rūkytomis dešromis ir žuvimi, čia pat kepami sūriai, ūkininkai siūlo daržovių, vaisių, pieno, duonos. Prie kai kurių prekystalių tenka ir eilėje palaukti.
„Kiaušinius perku, varškę perku, sviestą perku, nes juose nėra priedų. Jeigu taupiai valgai, kainų skirtumo beveik nesijaučia“, – tvirtina turgelio lankytojas.
Ūkininkai sako, daugelis pirkėjų jau pažįstami, tad saviems esą ir kelių litų negaila nuleisti.
Kaune nusipirkti ūkininkų produkcijos galima ne tik šeštadieniais – visą savaitę, išskyrus pirmadienius, skirtingose miesto vietose ketvirtus metus veikia mobilūs ūkininkų turgeliai.
„Dabar daugiausia mes prekiaujame tik morkomis, paprikomis, obuoliais. Mes, kaip pardavėjai, stebime, kokios kainos yra parduotuvėje, tai, sakyčiau, mūsiškės nesikandžioja“, – sako ūkininkas Vygantas Breivė.
Pasak mobiliųjų turgelių sumanytojų, ūkininkai vis plečia prekių ir paslaugų asortimentą, o sėkmės paslaptis – bendravimas su pirkėjais ir jų norų pildymas.
„Pagaminai sūresnį sūrį, tau vartotojas jau kitą dieną pasakys. Ir taip gali įtikti vartotojui, gaminti būtent tai, ko jam reikia, kur kitose prekybos priemonėse būna labai sudėtinga nuspėti, ko tam vartotojui reikia“, – aiškina žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ direktorius Mindaugas Maciulevičius.
Mobilieji ūkininkų turgeliai veikia Kaune ir Vilniuje, planuojama, kad juose netrukus galės apsipirkti ir panevėžiečiai.
Naujausi komentarai