„Pirmadienį bus sprendžiamas biudžeto klausimas, liko paskutiniai štrichai, paskutinis derinimo etapas (...) Ministrai paskutinius susitarimus, kaip tas biudžetas atrodys, turės pasiekti pačiu artimiausiu metu“, – BNS sakė premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.
Finansų ministras Vilius Šapoka BNS yra sakęs, kad 2019 metais planuojamas 0,6 proc. BVP viešųjų finansų perteklius (toks pats, kaip ir šiemet), tačiau valstybės biudžetas išliks deficitinis. Anot ministro, didžioji dalis planuojamo papildomo finansavimo teks struktūrinėms švietimo, sveikatos, mokesčių ir pensijų pertvarkos reformoms.
Sritims, nesusijusioms su strateginiais projektais ar struktūrinių reformų įgyvendinimu, finansavimas turėtų išlikti panašaus lygio kaip šiemet.
Pagrindiniai mokesčių pakeitimai, įsigaliosiantys nuo 2019 metų pradžios, buvo patvirtinti birželio pabaigoje, baigiantis Seimo pavasario sesijai. Tačiau neatmetama galimybę, kad kartu su biudžetu gali būti priimti sprendimai dėl didesnio akcizo stipriam alui, automobilio registracijos mokesčio.
Biudžeto projektas parengtas atsižvelgiant į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymą minimalią mėnesio algą (MMA) nuo kitų metų padidinti 30 eurų iki 430 eurų (dėl mokesčių reformos realiai ši suma bus 555 eurai). Sprendimą dėl MMA didinimo turės patvirtinti Vyriausybė.
Kartu su 2019 metų biudžetu bus tvirtinama ir nauja savivaldybių finansavimo – GPM perskirstymo tvarka. Dabar savivaldos finansavimas iš esmės priklauso nuo gyventojų skaičius, tuo metu nauja metodika numatys paskatas savivaldybėms kurti naujas darbo vietas, pritraukti investicijas ir įsitraukti į kovą su šešėline ekonomika.
Biudžeto projektas Seimui turi būti pateiktas ne vėliau kaip spalio 17 dieną. Po pirmojo svarstymo Seime dokumentas paprastai grąžinamas Vyriausybei tobulinti, o galutinai priimamas gruodį.
Naujausi komentarai