Pereiti į pagrindinį turinį

Prekybininkai įspėja: maišeliai gali būti branginami

2023-06-28 10:43

Maisto ir kituose prekybos tinkluose nuo liepos 1-osios nebelikus nemokamų itin lengvų plastiko maišelių, kai kuriose parduotuvėse jie kainuos po centą, tačiau dalis prekybininkų įspėja, kad jeigu šiuos maišelius parduotuvėse žmonės ims be saiko, bus didinama jų kaina.

I. Gelūno / BNS nuotr.

„Maximos“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento direktorės Indrės Trakimaitės-Šeškuvienės teigimu, vieno cento maišelių kaina gali pasikeisti, jei nemažės maišelių vartojimas.

„Pradžioje nusistatėme simbolinę, vieno cento kainą. Stebėsime, kaip klientai tuos pokyčius priims ir kiek maišelių vartojimas sumažės. (...) Mūsų noras yra, kad bent per pusę maišelių vartojimas sumažėtų. Jeigu po kelių mėnesių matysime, kad pokyčiai nevyksta, galvosime apie didesnę kainą“, – Seimo Aplinkos apsaugos komitete sakė ji.

I. Trakimaitės-Šeškuvienės teigimu, maišelio savikaina siekia apie 0,5 cento.

Pasak prekybos tinklo atstovės, 250 „Maximos“ tinklo parduotuvių visoje Lietuvoje vidutiniškai per mėnesį žmonės paima apie 15 mln. maišelių.  

Mūsų noras yra, kad bent per pusę maišelių vartojimas sumažėtų. Jeigu po kelių mėnesių matysime, kad pokyčiai nevyksta, galvosime apie didesnę kainą.

„IKI Lietuvos“ Teisės departamento vadovė Eglė Malakauskienė sako, kad maišelių vartojimą lems ne tik kaina, bet ir žmonių švietimas. 

„Pusmečio laikotarpis – per trumpas laikas įvertinti, kaip keičiasi maišelių naudojimas“, – svarstė ji. 

„Rimi“ atstovės Renatos Tatol teigimu, kol kas tinklas nesvarsto galimybės vėliau didinti maišelių kainos ir nediskutuoja, dėl kokių priežasčių tai įvyktų.  

„Šiame etape fokusuojamės į naujovės įgyvendinimo startą, procesų ir žmonių reakcijos stebėjimą, nes esame pastebėję, kad į visokius pokyčius, susijusius su prekyba, žmonės gan jautriai reaguoja, bet, be abejo, žiūrėsime, nes suprantamas tikslas – ne šiaip apmokestinti tuos maišelius, o skatinti jų vartojimo mažinimą“, –  komitete teigė R. Tatol. 

Tačiau ji pripažino, kad yra buvę svarstymų, kaip panaudoti už maišelius surinktas lėšas.

„Jeigu pasiskelbsime, kad surinktas lėšas skirsime labdarai ar panašiai, tai ar vartotojai kaip tik nebus tam tikra prasme skatinami pirkti tuos maišelius, kad labdarai patektų lėšos“, – svarstė R. Tatol.

Nemokamų itin lengvų plastiko maišelių prekybininkai negalės siūlyti nuo liepos 1-osios. Dabar tokie maišeliai yra nemokami ir pirkėjai jų gali pasiimti kiek nori. 

Nuo liepos jie nemokamai bus dalijami tik įsigyjant šviežią mėsą ir žuvį bei jų gaminius, kuriuos supakuos parduotuvių darbuotojai. Už neatlygintiną maišelių dalijimą grės įspėjimas arba baudos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų