Pereiti į pagrindinį turinį

Premjeras neturi žinių apie „Orlen Lietuvos“ pardavimą „Kazmunaigaz“

2014-07-08 11:41 diena.lt inf.
V. Skaraičio / BFL nuotr.

Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius teigia nieko nežinantis apie galimą naftos koncerno „Orlen Lietuva“ pardavimą Kazachstano valstybinei naftos ir dujų bendrovei „Kazmunaigaz“, kuri pretendavo į Mažeikių gamyklą dar 2006 metais.

„Neturiu tokios informacijos. Tai yra privačių ūkio subjektų klausimas“, - antradienį interviu LRT radijui sakė A.Butkevičius.

„Lietuvos rytas“ antradienį rašo, kad ties bankroto riba atsidūrusią „Orlen Lietuvą“ jos akcininkas Lenkijos koncernas „Orlen“ siūlo pirkti „Kazmunaigaz“ ir dėl to jau keletą mėnesių deramasi. Šių metų sausį koncerno savininkai Lietuvoje buvo susitikę su Kazachstano užsienio reikalų ministru Erlanu Idrisovu ir aptarė galimybę parduoti naftos perdirbimo gamyklą.

„Kazmunaigaz“ Investicijų projektų departamentas dėl Lietuvos įmonės pirkimo surengė konsultacijas, tačiau kol kas jokių sprendimų nėra priimta, rašo dienraštis. Tikėtina, kad kazachai laukia, kol lenkai sumažins gamyklos kainą iki itin žemos ribos.

„Jeigu „Orlen“ pateiktų pasiūlymą, kurio „Kazmunaigaz“ negalėtų atsisakyti, neatmetu, kad Kazachstano kompanija pradėtų derybas dėl Mažeikių gamyklos įsigijimo“, – „Lietuvos rytui“ sakė buvęs „Kazmunaigaz“ atstovybės Lietuvoje vadovas O.Libmanas.

„Orlen“ už vienintelę Baltijos šalyse naftos perdirbimo gamyklą 2006 metais sumokėjo 1,49 milijardo JAV dolerių (3,88 mlrd. litų).

2006 metais „Kazmunaigaz“ iš Rusijos koncerno „Jukos“ norėjo pirkti jo valdomą 53,7 proc. „Mažeikių naftos“ akcijų paketą bei pretendavo į Vyriausybės dalį, tačiau galiausiai „Jukos“ valdytas akcijas nutarė parduoti didžiausią kainą pasiūliusiam „ Orlen“.

Neoficialiais duomenimis, 2006 metais „Kazmunaigaz“ už 53,7 proc. Mažeikių gamyklos akcijų pasiūlė 1,425 mlrd. JAV dolerių (3,8 mlrd. litų) bei ketina išpirkti visas Vyriausybės akcijas. Kazachai buvo pasiryžę garantuoti naftos tiekimą ir prisiimti investicinius įsipareigojimus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų