Vienas iš galimų keitimų – dalies gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifo nustatymo perdavimas savivaldai, sako premjerė.
„Dėl mokesčių – mes labai tikimės, kad tokie pasiūlymai bus pateikti šio rudens sesijai. Dėl to nemanau, kad jie gali įsigalioti nuo kitų metų dėl tų priežasčių, dėl ko kritikavome buvusią Vyriausybę, jog išvakarėse negali būti sprendimai priimami“, – pirmadienį laidai „LRT forumas“ sakė Ingrida Šimonytė.
Ji užsiminė, kad vienas kertinių šios Vyriausybės darbų turėtų būti savivaldybių finansinio savarankiškumo stiprinimas.
Vyriausybės vadovė teigė, kad jai patinka Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) atlikta studija, kaip Lietuva turėtų stiprinti savivaldybių gebėjimus investuoti, kad viešosios investicijos atneštų kuo daugiau naudos šalies ekonomikai.
„Man asmeniškai tie pasiūlymai atrodo labai simpatiški, ten yra daug minčių, kurias buvau sugeneravusi ir savo galvoje kažkada“, – sakė I. Šimonytė.
Šių metų vasario pabaigoje paskelbtoje studijoje EBPO teigia, kad didinant savivaldybių pajamas, joms reikėtų perduoti nekilnojamojo turto mokestį už gyvenamuosius objektus, leisti nustatyti papildomą gyventojų pajamų mokesčio tarifą, atitinkamai sumažinant nacionalinį pajamų mokestį.
„Man simpatiškai atrodo, kad savivaldybės galėtų ne tik turto mokesčius ir visus mažus mokestėlius nustatyti, bet ir galbūt galėtų taip pat virš tam tikro sutarto lygmes nustatyti ir gyventojų pajamų mokesčio tam tikrą tarifą, kuris tiesiai atitektų į savivaldybių biudžetus ir būtų naudojamas savivaldybių funkcijoms finansuoti“, – teigė premjerė.
Ji pabrėžė, kad diskusija su savivaldybėmis vyks ne apie lėšų didinimą, o apie atsakomybių ir finansinių resursų joms vykdyti perskirstymą.
„Jeigu susitariame, kad kas nors imasi tos atsakomybės, tada turbūt turime susitarti ir dėl finansinio modelio“, – aiškino premjerė.
Pasak Vyriausybės vadovės, pirmoji diskusija su savivaldos atstovais šia tema vyks jau trečiadienį.
Naujausi komentarai