Darbo vizitą Katare pradėjusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sekmadienį susitiko su Kataro energetikos ir pramonės ministru Mohammedu Bin Saleh Al Sada ir pristatė Lietuvoje statomą suskystintų dujų terminalą bei aptarė dujų tiekimo į Lietuvą klausimus, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.Vėliau įvyko dvišalis Lietuvos energetikos ministro Arvydo Sekmoko susitikimas su Kataro energetikos ir pramonės ministru Mohammedu Bin Saleh Al Sada.
Kaip rašoma Prezidentūros pranešime, abi valstybės pareiškė bendrą interesą bendradarbiauti energetikos srityje.
Sekmadienį vizito Katare metu šalies vadovę lydintys „Klaipėdos nafta“ vadovai pradėjo dvišales derybas dėl dujų tiekimo į Lietuvą su didžiausiu pasaulyje suskystintų dujų tiekėju „Qatargas“.
Bendradarbiavimo energetikos ir ekonomikos srityse galimybes Respublikos Prezidentė aukščiausiu lygiu sekmadienį aptars su Kataro Emyru šeichu Hamad Bin Khalifa Al Thani.Tai - pirmas aukščiausio lygio dvišalis Lietuvos ir Kataro vadovų susitikimas. Nors šiemet minimas Lietuvos ir Kataro diplomatinių santykių 20-metis, iki šiol su šia Arabijos pusiasalio šalimi ir didžiausia pasaulyje suskystintųjų dujų tiekėja ekonominio bendradarbiavimo praktiškai nebuvo, rašoma pranešime.
Prezidentės vizito metu taip pat planuojama pasirašyti Lietuvos ir Kataro ekonominio, prekybinio ir techninio bendradarbiavimo susitarimą, kuris leis plėtoti abiems šalims naudingus ekonominius ir investicinius projektus.
Kataras yra antra pasaulyje valstybė pagal BVP vienam gyventojui (102 700 USD - 2011 m.), ekonomika auga 19 proc. Šalyje nuolatos yra biudžeto perviršis, todėl Kataras ieško galimybių investuoti užsienyje į aukštos pridėtinės vertės sektorius. Vien šiemet užsienio investicijoms planuojama skirti 30 mlrd. dolerių.
Darbo vizito Katare metu prezidentę lydi energetikos ministras Arvydas Sekmokas, užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė-Liauškienė, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis ir suskystintųjų dujų terminalo direktorius Rolandas Zukas.Lietuva siekia iki 2014 metų pabaigos pastatyti suskystintų gamtinių dujų terminalą, kuris leistų atsikratyti priklausomybės nuo „Gazprom“ tiekiamų rusiškų dujų.
Naujausi komentarai