Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė 2016 metų valstybės biudžetą.
Prezidentė pabrėžė, kad biudžetu siekiama sumažinti socialinę atskirtį ir sutvirtinti šalies gynybinį saugumą, garantuoti ekonomikos augimą ir vykdyti tarptautinius įsipareigojimus, o gynybai skirtos lėšos visuomenei leis jaustis saugesnei, pranešė prezidentės Spaudos tarnyba.
Pasak pranešimo, valstybės vadovė pritaria senatvės pensijų, minimalios algos, neapmokestinamų pajamų dydžio didinimui, tačiau atkreipia dėmesį į būtinybę laikytis finansinės drausmės įsipareigojimų.
D. Grybauskaitė praėjusią savaitę sakė, kad Lietuva pateko į vadinamąją rizikos zoną, nes planuojamos kitų metų išlaidos kelia nerimo Europos Komisijai, šalies tarptautiniams įsipareigojimams ir Lietuvos įstatymams. Tačiau šalies vadovė pabrėžė, kad biudžetas yra būtinas ir reikia ne stabdyti, o dirbti, modernizuojant kariuomenę, padedant žmonėms. Anot jos, pensijoms esant vienoms mažiausių regione, kitų metų biudžete įtvirtintas socialinis aspektas yra labai svarbus.
2016 metų valstybės biudžeto pajamos be Europos Sąjungos (ES) paramos siekia 5,945 mlrd. eurų, o išlaidos 6,586 mlrd. eurų, deficitas - 640 mln. eurų.
Minimalaus atlyginimo (MMA) kėlimui nuo sausio iki 350 eurų biudžete numatyta 27,2 mln. eurų, o nuo liepos iki 380 eurų - dar 21,1 mln. eurų. Kitais metais nuo 166 eurų iki 200 eurų didinamas neapmokestinamų pajamų dydis (NPD). papildomas NPD už vaikus - nuo 60 eurų iki 120 eurų.
Nuo sausio vidutinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, didės apie 8 eurus.
Socialinių darbuotojų atlyginimams didinti vidutiniškai 70 eurų numatyta 6,5 mln. eurų, kultūros ir meno darbuotojų algoms - 12 mln. eurų, mokytojų - 9 mln. eurų, o ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų ir auklėtojų - 4,4 mln. eurų.
Gynybos biudžetas kitąmet bus trečdaliu didesnis nei šiemet - 574 mln. eurų, arba 1,48 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).
Naujausi komentarai