Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Simonas Krėpšta BNS sakė, kad bankų aktyvų apmokestinimas gali apsunkinti naujų bankų atėjimą į Lietuvą ir nedera su siekiu suvienodinti skirtingų veiklos rūšių apmokestinimą.
„Ligšioliniais savo siūlymais einame skirtingos veiklos rūšių apmokestinimo vienodinimo kryptimi, mažiname įvairių išimčių taikymą. Todėl atsargiai vertiname vienos ūkio šakos išskyrimą mokesčių prasme“, – sakė S. Krėpšta.
„Lietuvoje bankų pertekliumi negalime pasigirti, o papildomi mokesčiai galėtų sumažinti galimybes atsirasti naujiems rinkos žaidėjams“, – pridūrė jis.
Lietuvoje bankų pertekliumi negalime pasigirti, o papildomi mokesčiai galėtų sumažinti galimybes atsirasti naujiems rinkos žaidėjams.
Pasak S. Krėpštos, dabartiniai siūlymai kol kas nėra detalizuoti, konkrečių projektų dėl galimo bankų aktyvų apmokestinimo Prezidentūra dar nėra analizavusi ir nėra vertinusi jų galimo poveikio.
Valdantieji valstiečiai ir jų koalicijos partneriai Lenkų rinkimų akcija teigia, kad bankų turto mokestis leistų į šalies biudžetą surinkti papildomų lėšų kovai su skurdu ir socialine atskirtimi. Paramą tokiam pasiūlymui yra išsakęs ir premjeras Saulius Skvernelis.
Lietuvos bankų asociacija sako, kad apmokestinus bankų turtą kiltų būsto paskolų ir paskolų verslui palūkanos.
Prezidentas G. Nausėda papildomų lėšų į biudžetą siūlo surinkti lėtinant darbo mokesčių mažinimą, kerpant lengvatą ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui ir labiau apmokestinant su darbo santykiais nesusijusias pajamas.
Naujausi komentarai