Tarptautinė profesinių sąjungų konfederacija (ITUC) teigia, kad pasaulyje 780 milijonų darbuotojų skursta, nors turi darbą.
80 proc. darbuotojų skundžiasi, kad minimalus atlyginimas jų šalyse neleidžia jiems oriai gyventi, tačiau nepaisant to 1 proc. turtingiausių pasaulio žmonių valdo didesnį turtą nei visi likę pasaulio žmonės.
Spalio 7 dieną, minėdamos oraus darbo dieną, profesinės sąjungos atkreipia Vyriausybių dėmesį, kad orus darbas daugeliui darbuotojų dar yra nepasiekiamas.
Anot Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“, ypač bloga padėtis yra Lietuvoje. Lietuvos darbuotojai sukuria bendro vidaus produkto (BVP) vienam gyventojui daugiau nei Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Graikijoje ir Portugalijoje, bet Lietuvos darbuotojų atlyginimas yra mažesnis nei šiose šalyse.
Lietuvos BVP vienam gyventojui sudaro 75 proc. Europos Sąjungos (ES) vidurkio, tačiau vidutinis atlyginimas sudaro tik 45 proc. vidutinio atlyginimo ES. Lietuvos darbuotojų vidutinis atlyginimas iš tikrųjų yra dar mažesnis, nes skirtingai nuo ES šalių į mėnesinio atlyginimo dydį įtraukiami ir viršvalandžiai. Lietuvos darbuotojai dirba 488 valandomis per metus daugiau nei Vokietijoje, o uždirba kelis kartus mažiau, nors Lietuvos verslininkų pelnai yra daug didesni nei Vokietijoje.
„Socialinė atskirtis Lietuvoje yra didžiausia ES, tačiau nei viena Lietuvos Vyriausybė nesiima ryžtingų veiksmų šią bėdą spręsti, nors tai daryti jai pataria ir Europos Komisija, ir Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacija, ir Pasaulio bankas, ir Tarptautinis valiutos fondas. Orus darbas turi būti toks, kuris leidžia darbuotojui dirbti pagal jo kvalifikaciją ir išsilavinimą, padeda atskleisti asmeninius jo sugebėjimus, gerai ir saugiai jaustis darbo vietoje. Orus darbas turi užtikrinti tokį atlyginimą, kuris leidžia darbuotojui oriai gyventi“, – sakoma profesinės sąjungos „Solidarumas pranešime.
Naujausi komentarai