Kaip pavyzdį buvusi finansų ministrė pateikė Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kuriose kontrolę atlieka ne tik vykdomoji valdžia, bet ir žemesnieji parlamento rūmai.
„Amerikoje (...) Bendruomenių rūmai tikrai turi ir tokį komitetą, kuris prižiūri, vykdo parlamentinę priežiūrą, o ne tik pati Vyriausybė rūpinasi, kad nebūtų per daug to biurokratizmo, kuris stabdytų ekonomikos augimą“, – LRT radijui penktadienį sakė R. Budbergytė.
Anot parlamentarės, Seimas šioje srityje savo galias išnaudoja nepakankamai, todėl reikėtų plėsti tokių komitetų, kaip Audito, funkcijas, kurti naujus pakomitečius.
„Aš (...) matau, kad mūsų parlamentinė priežiūra šioje srityje tikrai yra labai silpna. Gali tai daryti tikrai pagal sritis visi parlamentinės priežiūros komitetai, ir kažkiek daro, nenoriu sakyti, kad mes nieko neveikiame. Tačiau aš matyčiau, kad gal būtų tikslinga sukurti specialių pakomitetį šiam klausimui ir parlamente, sakykim, prie Ekonomikos komiteto“, – teigė R. Budbergytė.
Politikė sukritikavo buvusios valdžios darbą ir pridūrė, kad naujoji valdančioji dauguma sieks apie problemas diskutuoti ne tik su institucijomis, bet ir pačiais verslais.
„Norime pasikalbėti su įmonių atstovais ir išsiaiškinti, kas ten konkrečiai vyko, tikrai nesitaškant, kas ten atsakingas ar neatsakingas. (...) Reikia sukurti tam tikrą platformą, kur galėtų dalyvauti visi – pradedant verslu, pradedant žmonėmis, institucijomis, ekspertais“, – pabrėžė R. Budbergytė.
Reikia sukurti tam tikrą platformą, kur galėtų dalyvauti visi – pradedant verslu, pradedant žmonėmis, institucijomis, ekspertais.
Apie planus kurti Lietuvai svarbių strateginių investicinių projektų valdymo sistemą ir prie Vyriausybės steigti naują komisiją, kuri užsiims „perteklinio reguliavimo pjaustymu“, pirmas užsiminė prezidento jau patvirtintas socialdemokratų premjeras Gintautas Paluckas.
Pranešė stabdantis 3,5 mlrd. eurų vertės technologijų parko statybas
ELTA primena, kad „Teltonika“ grupės įmonės „AGP Investments“ vadovas Arvydas Paukštys penktadienį pranešė, jog stabdo 3,5 mlrd. eurų vertės „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybas Liepkalnyje.
Verslininkas nurodė, kad šalyje trūksta projektui būtinų elektros pajėgumų, užsitęsė žemės sklypų paskirties keitimas, kilo kitų iššūkių, bendraujant su ministerijomis bei joms atsakingomis institucijomis.
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ tvirtina, jog kliūčių tiekti elektros energiją bendrovės „Teltonika“ aukštųjų technologijų parkui Vilniuje, nėra.
Savo ruožtu ministerijų vadovai tikino apie „Teltonikos“ projektui kilusias problemas sužinoję tik iš paties A. Paukščio įrašų socialiniame tinkle „LinkedIn“.
Į žinią apie stabdomą projektą netruko sureaguoti ir politikai. Nueinančios Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pranešė, jog pirmadienį susitiks su „Teltonikos“, atsakingų ministerijų ir kitų įmonių vadovais ir spręs, kaip užtikrinti sklandų projekto statybų tęstinumą.
Projekto „gelbėjimo“ žada imtis ir būsimoji Vyriausybė – apie būtinybę užtikrinti technologijų parko statybas prakalbo ir kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas, ir potencialus ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.
Savo ruožtu Prezidentūra pabrėžė – susiklosčiusi situacija išryškino „nedovanotinas institucijų ir valstybės įmonių tarpusavio bendradarbiavimo spragas“. Šalies vadovo Gitano Nausėdos atstovai teigia, kad renkama informaciją, siekiant nustatyti dėl „Teltonikos“ investicijų sustabdymo atsakingas institucijas ar bendroves.
Į situaciją sureagavus ne tik aukščiausiems šalies politikams, bet ir kitų verslų atstovams, A. Paukštys „nelaidoja vilties“ ir mano, kad bent dalį projektų dar pavyks išgelbėti.
Naujausi komentarai