Jis siūlytų būsimiesiems valdantiesiems neskubėti keisti ir naujai priimto Darbo kodekso.
„Kas gerai, kad dvi partijos gavo panašiai balsų - turiu omeny konservatorius ir valstiečius-žaliuosius, tai tikėtina, kad koalicija bus iš kokių 3 partijų. Tai būtų sveikas balansas. O verslas labiausiai norėtų aiškumo ir prognozuojamumo, kad nebūtų staigių judesių, nes ekonomikai reikia aiškumo investicijoms ir reikia pakankamai prognozuojamos aplinkos. Jeigu nauja valdžia nesiims radikalių reformų, verslo pasitikėjimas valdžia augs ir investicijų srautas nemažės“, - BNS teigė R.Dargis.
Jo nuomone, pokyčių reikia kovoje su korupcija, viešųjų finansų tvarkyme, švietime, sveikatos apsaugoje, tačiau ne su ekonomika susijusiuose įstatymuose.
„Jeigu kalbėti apie permainas, tai rinkimų aspektas visada susijęs, kad mes nešame permainas. Bet jeigu kalbėti apie ekonominius įstatymus, man sunku tikėti, kad čia bus rimti pasikeitimai, aš manau, kad tai verslui būtų ne į naudą. Gal kova su korupcija bus aktyvesnė, viešųjų finansų tvarkymas gal bus geresnis, gal rimtai bus susirūpinta tomis sritimis, kurios daug lėšų naudoja - sveikatos apsauga, kitas dalykas, kalbėkime apie rimtą sritį kaip švietimas, kuriam reikia rimtų permainų“, - mano R.Dargis.
Jis pabrėžė, kad švietimas yra viena svarbiausių sričių verslui, kurias reikia keisti: „Jeigu mes nesusitvarkysime su švietimu, jei neatvesime į rinką žmonių, turinčių idėjų, galinčių pateikti paslaugų ar produktų, tai aišku, kad valstybės ateitis yra irgi labai sunkiai prognozuojama“.
R.Dargio nuomone, naujieji valdantieji neturėtų radikaliai keisti mokesčių sistemos, nebent būtų keičiamas darbo jėgos apmokestinimas, kurį reikia mažinti.
„Jeigu pradėsime tampyti mokesčių sistemą, turbūt tas bus ne į naudą. Kita vertus, jeigu mes kalbame apie klausimą, kaip darbo apmokestinimą mažinsime, galbūt išplėsdami mokestinę bazę, manau, tas tik pasitarnaus mūsų valstybės augimui“, - tikino jis.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis rinkimų naktį teigė, kad naujai priimto Darbo kodekso peržiūra bus pirmasis darbas. Tačiau R.Dargis siūlo neskubėti keisti kodekso, o pirmiausiai įvertinti, kaip jis veikia.
„Aš manyčiau, kad reikėtų palaukti, tuo labiau jeigu naujoji koalicija turės pakankamą politinę valią, tai man atrodo, kad reikėtų dabar ne imti reformuoti kodeksą, o palaukti kokius metus ir pažiūrėti, kaip jis veikia, padaryti monitoringą, kaip pasikeitė darbdavių - darbuotojų santykis rinkoje ir tik po to daryti pakeitimus, nes tas kaitaliojimas nėra į naudą valstybei. Pirma reikia pažiūrėti ar tie nuogastavimai buvo pagrįsti“, - teigė pramonininkų atstovas.
Naujausi komentarai