Pereiti į pagrindinį turinį

Rudenį paaiškės, ar proseneliai galės pretenduoti į vaiko priežiūros išmoką

2021-05-18 15:08

Seimas rudenį svarstys, ar sudaryti sąlygas proseneliams, turintiems draudžiamųjų pajamų, gauti vaiko priežiūros išmoką.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Freepik.com nuotr.

Antradienį parlamentarai po pateikimo pritarė tai numatančiai Seimo nario Aurelijaus Verygos pateiktai Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisai. Už ją balsavo 61 Seimo narys, prieš buvo 12, susilaikė 47.

Po svarstymo komitetuose į plenarinių posėdžių salę projektas sugrįš rudens sesijoje. Taip pat dėl siūlomo  teisinio reguliavimo Seimas nutarė paprašyti Vyriausybės išvados. Beje, Seimo narys „darbietis“ Vytautas Gapšys siūlė dėl to negaišti Vyriausybės darbo laiko, nes tokių prosenelių, galinčių pretenduoti į vaiko priežiūros išmoką, būtų nedaug.

Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisą pateikęs Seimo narys A. Veryga siekia paskatinti prosenelius padėti auginti provaikaičius. Jo nuomone, tai skatintų gimstamumą, sudarytų palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms auginti vaikus, padėtų išsilaikyti darbo rinkoje, gerintų demografinę padėtį Lietuvoje.

„Tai padėtų gerinti demografinę padėtį, skatinti gimstamumą, nebūtų diskriminuojami turintys draudžiamųjų pajamų proseneliai“, – sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys A. Veryga.

A. Verygos teigimu, įstatymo įgyvendinimui papildomų biudžeto lėšų nereikės, nes prosenelių prižiūrimų vaikų tėvai dirbs ir mokės visus mokesčius.

„Daugumoje atvejų prosenelių draudžiamosios pajamos būna mažesnės už prižiūrimo vaiko tėvų draudžiamąsias pajamas ir vaiko priežiūros išmoka bus mažesnė už tėvams priklausančią vaiko priežiūros išmoką. Be to, valstybės biudžetą papildys didesni dirbančių jaunų tėvų gautų pajamų mokesčiai“, – sako projekto autorius.

Šiuo metu galiojančiame Ligos ir motinystės įstatyme nėra reglamentuota prosenelių, kurie turi draudžiamųjų pajamų, teisė gauti vaiko priežiūros išmoką. Šiuo metu tokią teisę turi tėvai, įtėviai, globėjai ir seneliai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra