Maskvoje yra viena turgavietė, kurioje lankosi labiau pasiturintys maskviečiai. Produktai, pasak pirkėjų, –kokybiški, tačiau kainos ir jiems ne visada leidžia plačiai atverti pinigines.
„Prekiaujame ėriena iš Dagestano, perka restoranai, pasiturintys žmonės. Bet perka mažiau, žmonės pinigų neturi. Nors ir mes kainas pakėlėme“, – sakė vienas turgaus pardavėjas.
Turguje sutikta pirkėja tikino, kad ne kiekvienas gali čia apsipirkti: „Skurdžiau gyvenantiems yra atskiri prekybos centrai ir turgūs, kur viskas pigiau. Žinote, buvo krizė, rublis nukrito, doleris išaugo, žmonės nuskurdo.“
Maskviečiai sako pasigendantys lietuviškos žemės ūkio produkcijos, ypač pieno produktų.
Mes čia pirkdavome lietuvišką grietinę, varškę , visuomet jūsų pieno produktai buvo kokybiški. Dabar jų nėra, blogai ir Jums, ir mums.
„Mes čia pirkdavome lietuvišką grietinę, varškę , visuomet jūsų pieno produktai buvo kokybiški. Dabar jų nėra, blogai ir Jums, ir mums“, – teigė Maskvos turguje sutiktas pirkėjas.
Rusijai taikant prekių importo embargą, Lietuvos eksportas į šią šalį sumažėjo vos ne perpus. Nepaisant to, Rusija vis dar išlieka pirma mūsų šalies partnere pagal eksportą. Dėl embargo labiausiai nukentėjo Lietuvos pienininkai –įvairiais skaičiavimais jų eksportas krito nuo 10 iki 18 kartų.
Ekonominės sankcijos privertė Lietuvos verslininkus ieškoti kitų rinkų, tačiau Rusijoje dirbantys diplomatai sako, nors šios šalies rinka rizikinga, bet labai pelninga.
Transporto paslaugų eksportas į Rusiją taip pat sumažėjo beveik 40 proc., tačiau Lietuvos vežėjai vis dar patrauklūs Rusijos verslui.
Pasak Lietuvos ambasadoriaus Rusijoje Remigaus Motūzo, ekonominės sankcijos kirto ne tik Europos, bet ir pačios Rusijos verslui. Sustojo užsienio investicijos, Rusijos finansų ministerija skelbia apie milijardinius nuostolius ir ekonomikos smukimą.
Naujausi komentarai