Pereiti į pagrindinį turinį

Rusijos kaprizai – į naudą Lietuvos turizmui

2015-12-21 12:45
Rusijos kaprizai – į naudą Lietuvos turizmui
Rusijos kaprizai – į naudą Lietuvos turizmui / Shutterstock nuotr.

Artėjančios Kalėdos bei Naujieji metai – laikotarpis, kai nemažai  lietuvių šias šventes pasiryžę praleisti šiluma bei saulės spinduliais pulsuojančiose šalyse. Pastarosiomis savaitėmis tam įtakos turėjo ir Rusijos paskelbta Turkijos kurortų blokada.

Pasitiki agentūromis

Nors per paskutinius metus išvykstamojo turizmo verslą purtė bankrotų skandalai, statistika rodo, kad vis daugiau lietuvių poilsio į užsienį vyksta pasinaudoję pardavimo agentų ir kelionių organizatorių paslaugomis.

Šių metų vasarą Lietuvos turizmo departamento užsakytoje analitinėje studijoje teigiama, kad pastarųjų trejų metų kelionių pardavimo agentų ir kelionių organizatorių pajamos iš išvykusiųjų Lietuvos gyventojų, kurie pirko turizmo paslaugų paketus, augo 13,9 proc. 2013 m. bei 12,7 proc. 2014 m. Praėjusiais metais lietuviai vien tik už kelialapius agentūroms sumokėjo 134,75 mln. eurų.

Gana sparčiai augo ir turistų, pasinaudojusių kelionių pardavimo agentų ir kelionių organizatorių paslaugomis, skaičius. 2013 m. tokių turistų padaugėjo 12,1 proc., 2014 m. – net 15,5 proc.

Statistikos departamento žiniomis, 2014 m. iš Lietuvos buvo išvykę per 885 tūkst. – vos ne kas ketvirtas statistinis gyventojas. Statistikos departamento teigimu, 2014 m. visų išvykusiųjų išlaidos sudarė 785,4 mln. eurų.

Remiantis statistika galima daryti išvadą, kad verslas iš išvykstamojo turizmo daugiausia pajamų gauna antraisiais bei trečiaisiais metų ketvirčiais. Tiesa, pastaraisiais metais stebimas nedidelis pajamų augimas ketvirtąjį ketvirtį, kai vis dažniau vykstama Kalėdų atostogų. Tačiau šį augimą galima priskirti ir vis stiprėjančiai tendencijai, kai atostogų kelionės perkamos prieš pusmetį – tokiam pirkiniui agentūros paprastai suteikia nemažų nuolaidų.

Laukia daugiau klientų

Išvykstamojo turizmo organizatoriaus "Tez Tour" atstovė Inga Aukštuolytė dienraščiui sakė, kad, palyginti su praėjusiais metais, išvykstamojo turizmo klientų srautai pastebimai padidėjo ir turi tendenciją didėti.

"2013 m. tarptautinio kelionių organizatoriaus "Tez Tour" keliones rinkosi apie 60 tūkst. poilsiautojų, 2014-aisiais – jau per 73 tūkst., o šiemet šis skaičius perkopė per 85 tūkst. Numatoma, kad kitais metais kelionių poreikis didės, todėl planuojame aptarnauti 100 tūkst. poilsiautojų", – sakė I.Aukštuolytė.

Kelionių agentūrų ir Statistikos departamento duomenimis, per šių metų pirmąjį pusmetį į užsienį keliavo per 667 tūkst. turistų – veik 15 tūkst. daugiau negu pernai per tą patį laikotarpį.

Ypač populiari Turkija

Turkijai numušus jos sieną pažeidusį Rusijos karinį lėktuvą ir pastarajai uždraudus komercinius poilsinius orlaivių reisus į Turkiją, pastarosios turizmo rinkoje atsirado savotiška skylė.

Rusijos politikai teigia taip nubaudę Turkiją, kuri neteksianti milijardinių pajamų. Tačiau situacija turkams nėra tokia dramatiška, kaip bandoma pavaizduoti. Statistikos duomenimis, apie 40 proc. Turkijos turizmo pajamų atkeliauja iš ES šalių, tuo metu iš Rusijos – tik apie 10 proc. Nepaisant to, ši situacija jau spėjo pakoreguoti Turkijos turizmo rinką. O Rusijos kaprizai ir jos noras pamokyti Turkiją, Lietuvos poilsio mėgėjams išėjo tik į gera.

"Lietuvių poilsiautojų itin pamėgta Turkija šiuo metu yra populiari kaip niekad. Būtent dėl prarastų didžiulių srautų iš Rusijos Turkijai itin aktualu sudominti kitų šalių, tarp jų ir Lietuvos, turistus, todėl viešbučiai mažina kainas. Mažėja ir naftos kaina, kuri lemia aviacinių degalų kainas. Tad susumavus visas šias aplinkybes, mūsų poilsiautojai gali tikėtis palankesnių pasiūlymų", – sakė I.Aukštuolytė.

Agentūros "West Express" atstovė Julija Čižienė dienraščiui taip pat tvirtino, kad viešbučių kainos Turkijos kurortuose dėl pakitusio turistų iš Rusijos srauto pakitusios: "Labai didelio sumažėjimo dar nejaučiame, tačiau atskirų produktų, pavyzdžiui, viešbučių kainos sumažėjo".

Pataisa dėl Egipto

Virš Sinajaus pusiasalio susprogdinus civilinį orlaivį su Rusijos turistais, Lietuvos turizmo agentūros, kaip ir kitų valstybių, laikinai sustabdė skrydžius į Šarm aš Šeicho kurortą.

Pasak I.Aukštuolytės, statistika rodo, kad šio kurorto mėgėjai pasirinko kitas poilsio kryptis.

"Kadangi Egiptui, jei imtume poilsio šalyje kainos ir kokybės santykį bei įvertintume atstumą nuo Lietuvos, alternatyvos beveik nėra, daugelis poilsiautojų vietoj Šarm aš Šeicho kurorto renkasi Hurgadą. Ten gyvenama įprastu atostogų ritmu. Kita dalis poilsiautojų renkasi poilsį Kanarų saloje Tenerifėje. Taip pat atostogų vykstama ir į Jungtinius Arabų Emyratus – poilsiautojams iš Lietuvos ši valstybė atrodo itin patraukli ir įdomi", – teigė "Tez Tour" atstovė.

Pašnekovės teigimu, kai rusai masiškai nebevyksta ilsėtis į Turkiją arba Šarm aš Šeichą, nepastebėta, kad agentūros paslaugomis būtų pradėję naudotis Rusijos piliečiai: "Jiems per Lietuvą vykti atostogų į kitas šalis būtų sudėtinga jau vien dėl vizų režimo. Labiau tikėtina, kad dalis rusų galėtų keliauti per Baltarusiją".

J.Čižienė taip pat patvirtino, kad Rusijos piliečių, norinčių pasinaudoti "West Express" paslaugomis antplūdžio nepajuto.

Planuoja iš anksto

Lietuviai jau kuris laikas įprato poilsį planuoti iš anksto – prieš pusmetį, neretai ir prieš metus. Stimulas tam yra ir kelionių agentūrų siūlomos įvairios lengvatos, žymiai mažesnės kelialapių kainos. Tokie pasiūlymai patrauklūs ypač dabar, kai jau prasidėjęs išankstinias kitų metų vasaros kelionių pardavimas.

"Šiemet išankstinis pardavimas – itin intensyvus. Vos per pirmą mėnesį pardavėme dvigubai daugiau kelionių nei penai tuo pačiu metu. Kaip įprasta, apie 30 proc. keliautojų kelionę įsigyja prieš šešis mėnesius iki atostogų, o apie 20 proc.  tai daro iki kelionės likus 2-3 mėnesiams", – pigesnes atostogas planuojantiesiems I.Aukštuolytė pataria kelialapius įsigyti iš anksto.

"Mūsų agentūroje iš anksto perka vis daugiau žmonių. Ne išimtis ir šis sezonas. Aišku, yra baimės ir nepasitikėjimo, bet, kita vertus, pasikeitus politinei situacijai, žmonės nebūna nuskriausti. Antai kai šiais metais buvo sustabdyti poilsio skrydžiai į Tunisą, žmonės galėjo arba susigrąžinti pinigus arba pasikeisti atostogų kryptį", – pasakojo J.Čižienė.

Statistikos departamento duomenimis, tarp lietuvių populiariausi yra Turkijos ir Egipto kurortai: į Turkiją per šių metų pirmąjį pusmetį vyko veik 37 tūkst., į Egiptą – beveik 13 tūkst. poilsiautojų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų