„Iki liepos 1 dienos visi reikalingi teisės aktai, kalbant apie vienos ar kitos reformos įgyvendinimą, turi būti priimti, kad išliktų šeši mėnesiai pasiruošimui, ypač kas susiję su mokestiniais pertvarkymais, ir sauso 1 dieną (2018 metų - BNS) galėtų startuoti. Teisinėje aplinkoje turime susitvarkyti iki liepos pirmosios“, - antradienį susitikęs su Seimo opozicijai priklausančiais konservatoriais, teigė Saulius Skvernelis.
Konservatorius Rimantas Jonas Dagys prognozavo, kad pataisyti socialinio modelio iki vasaros Seimas nespės.
Seimo pirmoji vicepirmininkė „valstietė“ Rima Baškienė yra teigusi, kad naujojo Darbo kodekso pataisų svarstymas vyks pavasario sesijoje.
Seimas jau svarsto siūlymą iki 2017 metų liepos atidėti dalies socialinio modelio įstatymų įsigaliojimą – tai leistų kitąmet sutaupyti apie 80 mln. eurų. Antradienį Seime planuotos diskusijos atidėtos kitam posėdžiui, nes pataisas nori įvertinti naujoji Vyriausybė.
Pagal „valstiečių“ ir socialdemokratų siūlomus pakeitimus, iš Valstybinio socialinio draudimo įstatymo siūloma išbraukti nuostatą, kad iki liepos sudaromoms terminuotoms darbo sutartims nedarbo draudimo įmokos tarifas būtų didinamas dukart. Taip pat siūloma visiškai atšaukti Seimo anksčiau numatytas „Sodros“ įmokų lubas ir keisti valdžios įsipareigojimą darbdaviams kasmet po 1 procentinį punktą mažinti darbdavio įmoką „Sodrai “, kuri dabar siekia 31 procentą.
S.Skvernelis Seime yra teigęs, kad dialogas su socialiniais partneriais – profesinėmis sąjungomis ir darbdaviais – leidžia teigti, kad po pusmečio taisymo socialinis modelis bus „visiškai kitoks“.
Lietuva Europos Komisijos prašo naują socialinį modelį pripažinti struktūrine reforma ir su juo susijusioms išlaidoms taikyti išlygą, skaičiuojant 2017 metų viešųjų finansų deficitą. Šios išlaidos dabar siekia 243 mln. eurų ir sudaro apie 0,6 proc. prognozuojamo bendrojo vidaus produkto.
Lapkričio pradžioje baigiantys kadenciją parlamentarai Darbo kodeksą šiek tiek pataisė. Pakeitimai priimti, atsižvelgiant į prezidentės Dalios Grybauskaitės pastabas. Tada parlamentarai nutarė veto atmesti, bet pagal prezidentės siūlymus teikti pataisas ir patobulinti kodeksą. Seimas priėmė pakeitimus dėl šešių prezidentės pastabų, o dar į 13 kol kas neatsižvelgė.
Naujausi komentarai