Pereiti į pagrindinį turinį

Seimas leido šalinti su Rusija siejamą verslą iš visų strateginių pirkimų

2024-11-07 14:28

Seimas ketvirtadienį leido šalinti su Rusija siejamą verslą iš viešųjų pirkimų gynybos, energetikos, vandentvarkos, transporto ar pašto paslaugų srityse.

Seimas leido šalinti su Rusija siejamą verslą iš visų strateginių pirkimų
Seimas leido šalinti su Rusija siejamą verslą iš visų strateginių pirkimų / J. Kalinsko / BNS nuotr.

Iš viešųjų pirkimų nuspręsta eliminuoti Lietuvos įmones, tebeveikiančias Rusijoje, jos aneksuotame Kryme, Moldovos vyriausybės nekontroliuojamoje Padniestrėje, Sakartvelo vyriausybės nekontroliuojamose Abchazijoje ir Pietų Osetijoje, taip pat Baltarusijoje.

Seimas 78 parlamentarams balsavus už ir dar 6 susilaikius priėmė tai numatančias Viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje įstatymo pataisas.

Už lydinčiųjų Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų įstatymo pakeitimų priėmimą balsavo 73 Seimo nariai, susilaikė – 6.

Šie pakeitimai leistų nuo kitų metų perkančiajai organizacijai atmesti tiekėjo siūlymą, jei jis tiesiogiai ar per susijusius asmenis veiktų minėtose šalyse ar teritorijose.

Pakeitimų autorės, Ekonomikos komiteto narės „laisvietės“ Ievos Pakarklytės teigimu, pernai Lietuvoje buvo apie 140 su Rusija siejamų įmonių. Ji sakė tikinti, kad šių įmonių mažėja.

Nuo šių metų birželio institucijos jau gali iš viešųjų pirkimų šalinti šalyse-agresorėse tebeveikiančias Lietuvos įmones, o šiomis pataisomis būtų praplečiamos galimybės neleisti tokioms įmonėms dalyvauti ir viešuosiuose pirkimuose valstybės strateginėse srityse.

Seimas taip pat neseniai leido iš viešųjų pirkimų šalinti su Rusija ir Baltarusija susijusius Lietuvos ir užsienio tiekėjus, jų partnerius ar įmones, kurių pajėgumais remiamasi, jeigu jos veikia šalyse agresorėse.

Šiuo metu šalinti iš viešųjų pirkimų įmones taip pat galima, jeigu prekių kilmės šalis yra nedraugiškos valstybės arba jeigu turima duomenų, kad sandoris neatitiktų nacionalinio saugumo interesų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų