Pereiti į pagrindinį turinį

Seimas svarstys, ar pažaboti nelegalius nuotolinius lošimus blokuojant mokėjimus

2024-10-17 16:46

Seimas ketvirtadienį priėmė svarstyti pasiūlymus griežtinti atsiskaitymus, susijusius su lošimais ir loterijomis, bei įteisinti mokėjimų blokavimą.

Freepik.com nuotr.

Vyriausybė pasiūlė Seimui įpareigoti finansų įstaigas stebėti, ar klientų mokėjimai internetu arba mokėjimo kortele vyksta į legalias įmones, kurių sąrašą sudarytų rinkos reguliuotojas.

Tokioms Azartinių lošimų bei Loterijų įstatymų pataisoms po pateikimo pritarė 85 Seimo nariai, 6 susilaikė.

Pristatydama projektą finansų ministrė Gintarė Skaistė sakė, kad iniciatyva siekiama efektyvinti nuotolinių lošimų kontrolę.

„Dabar blokuojamos tos svetainės, kurios yra nelegalios. Iš tų nelegalių svetainių, matyt, kyla tiek nesurenkamų mokesčių klausimas, tiek ir socialinė žala, kurią patiria žmonės, kadangi ten nėra taikomos apsaugos priemonės, – nei amžiaus cenzas nėra efektyviai tikrinamas, nei prižiūrima, kaip yra vykdomas draudimas skatinti lošti. Niekas, matyt, netikrina, ar tie žmonės nėra pateikę prašymo neleisti lošti“, – ketvirtadienį Seime sakė G. Skaistė.

Dabar blokuojamos tos svetainės, kurios yra nelegalios. Iš tų nelegalių svetainių, matyt, kyla tiek nesurenkamų mokesčių klausimas, tiek ir socialinė žala, kurią patiria žmonės (...)

 

„Dabartinis modelis nėra pakankamai efektyvus, sudėtinga (...) patikrinti“, – pridūrė ji.

Pakeitimais siūloma bankus, kredito unijas ir kitus mokėjimo paslaugų teikėjus įpareigoti griežčiau kontroliuoti, kad pinigai nepatektų nelegaliems lošimų ir loterijų organizatoriams.  

Siūloma kortele ar internetu atsiskaitančių klientų mokėjimus priimti tik tada, kai jie mokės legalioms lošimų ir loterijų įmonėms ar jų platintojams, jei jos bus įtrauktos į Lošimų priežiūros tarnybos sudarytą sąrašą. Jame būtų tik įmonės, galinčios veikti Lietuvoje, o sąrašas būtų viešai skelbiamas. Kiti mokėjimai turėtų būti blokuojami.

Įmonė į sąrašą būtų įtraukiama arba išbraukiama tą pačią dieną, kai jai išduodama ar panaikinama licencija.

Finansų įstaigas siūloma įpareigoti nustatyti nelegalios nuotolinių lošimų veiklos vykdytojus pagal tarptautinių kortelių schemų atpažinimo kodus.

Pakeitimais siūloma didinti lošėjų apsaugą tobulinant kovą su nelegaliais lošimais, taip pat užtikrinti tinkamą Lošimų priežiūros tarnybos privalomų nurodymų įgyvendinimą.

Tyrimas apie legalių ir nelegalių nuotolinių lošimų rinkos dydį ES ir JK atskleidė, kad nelegalių lošimų rinka Lietuvoje 2021 metais sudarė 15 proc., arba daugiau kaip 18 mln. eurų. Nesurinktų mokesčių dalis, manoma, siekia apie 2 mln. eurų. 

Šių metų pradžioje paskelbtas tyrimas parodė, kad nelegalių lošimų internetu mastas Lietuvoje siekia apie 25 proc., o nelegaliose svetainėse turinčių žaidimo patirties lošėjų dalis siekia 69 proc.

Bendrovės „Spinter tyrimai“ tyrimo duomenimis, 33 proc. žaidėjų naudoja technines apėjimo priemones, apie 25 proc. renkasi Lietuvoje neregistruotas svetaines.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų