Vyriausybė pritarė šilumos ūkio pertvarką atveriančioms įstatymų pataisoms. Premjeras sako, kad pertvarka pirmiausia bus siekiama paskirstyti europinę paramą savivaldybėms, kuriose šildymas kainuoja brangiausiai.
"Pagaliau šiandien jau buvo pritarta keturiems įstatymo projektams, kurie bus pateikti Seimui. Tikiuosi, kad artimiausiu metu Seime jiems turėtų būti pritarta. Mes galėsime pradėti ruošti atskiras programas atskirose savivaldybėse dėl šilumos ūkio gamybos pertvarkos", – vakar Vyriausybėje žurnalistams sakė Algirdas Butkevičius.
Anot jo, siekiama pirmiausia paskirstyti ES finansinę paramą savivaldybėms, kuriose šilumos kaina didesnė nei vidutinė.
"Dalis katilų, kurie gamina šilumos energiją, bus pertvarkyti į biokuro katilus, o dideliuose miestuose šilumos ūkio gamyba bus pertvarkyta ir į kogeneracinę gamybą. Tai reiškia, kad tuo pačiu metu naujos technologijos gamins ir elektrą, ir šilumą. Tai leis, manau, šilumos kainą, įgyvendinus šią programą, sumažinti iki 25 proc.", – sakė A.Butkevičius.
Premjero teigimu, kol kas sunku įvertinti, kiek reikės investuoti į šią pertvarką.
"Jeigu būtų investuojama į visas savivaldybės, tai, remiantis ankstesniu skaičiavimu, kainuotų apie 1,3 mlrd. litų. Manau, dabar to tikrai nereikės daryti, nes maždaug 40 proc. savivaldybių pačios tvarkėsi šilumos ūkį", – teigė premjeras.
Be to, Vyriausybė numato neberemti elektrinių, gavusių ES paramos, pagamintos elektros ir taip sutaupyti iki 300 mln. litų per metus.
Didinant biokuro naudojimą, Vyriausybė dar šiemet žada tam skirti apie 100 mln. litų iš nepanaudotų ES struktūrinių fondų ir Klimato kaitos programos lėšų.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė balandžio pradžioje pareiškė mananti, kad biokuro rinkoje trūksta konkurencijos ir priežiūros. Pasak jos, netvarka šioje rinkoje naudojasi verslininkai, todėl vartotojų sąskaitos už šildymą nemažėja.
Naujausi komentarai