Tokį Išmokų vaikams įstatymo pakeitimo projektą inicijavo ir parengė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariai. Jį įregistravo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė, jos pavaduotojas Tomas Tomilinas ir komiteto nariai Rimantas Jonas Dagys, Rima Baškienė, Algirdas Sysas.
„Siūloma įstatymo projekto nuostata siekiama, nustačius apsaugos vaikui poreikį, jo laikinosios priežiūros laikotarpiu asmeniui, laikinai prižiūrinčiam vaiką, skirti išmoką iš valstybės biudžeto lėšų, taip užtikrinant analogišką valstybės paramą kaip ir vaiko globėjui (rūpintojui) už vaiką, kuriam globa (rūpyba) nustatyta šeimoje, šeimynoje ar globos centre“, - sako projekto autoriai.
Jei Seimas pritartų, naujos įstatymo nuostatos įsigaliotų nuo 2019 m. gegužės 1 d.
Preliminariais parlamentarų skaičiavimais, darant prielaidą, kad apsaugos vaikui poreikis būtų nustatomas apie 1000 vaikų per metus ir vaiko laikinosios priežiūros priemonių pritaikymas tęstųsi iki 30 dienų, papildomai iš valstybės biudžeto metams reikėtų apie 154,1 tūkst. eurų.
Šiuo metu Išmokų vaikams įstatyme numatytas teisinis pagrindas vaiko globėjui (rūpintojui) už vaiką, kuriam Civilinio kodekso nustatyta tvarka globa (rūpyba) nustatyta šeimoje, šeimynoje ar globos centre, mokėti 4 bazinių socialinių išmokų ( BSI) dydžio (152 eurų) globos (rūpybos) išmokos tikslinį priedą. Finansinė parama laikinai prižiūrinčiam vaiką asmeniui, nustačius apsaugos vaikui poreikį, nenumatyta.
Naujausi komentarai