Parlamentinė laikinoji tyrimo komisija, kuri aiškinosi buvusios Vyriausybės veiklą energetikoje, Seimo prašys leidimo papildomai analizuoti suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo Klaipėdoje projektą.
Atskiras išvadas penktadienį dauguma balsų patvirtinusi komisija teiks atsakymus į Seimo jai suformuluotus klausimus, išskyrus vieną – dėl SGD terminalo projekto, BNS pranešė jos vadovas socialdemokratas Artūras Skardžius.
Išvadose 8-iais iš 21-o klausimo komisija siūlo kreiptis į prokurorus, kad jie tirtų beveik visų buvusių Energetikos ministerijos, Ignalinos atominės elektrinės (IAE), bendrovių „Klaipėdos nafta“ bei „Litgrid“ vadovų veiklą.
Jeigu Seimas kitą antradienį nesutiks pratęsti komisijos darbo, ji kitą savaitę balsuos ir dėl išvados būtent šiuo klausimu.
„Visi kiti klausimai baigti. Jeigu gausime leidimą pratęsti, bendrą išvadą teikiame, o pagal naują Seimo nautarimą, pasiliekame vieną kausimą (...). Tuo klausimu nenorėjome priimto sprendimo, atsižvelgdami į tą kontekstą, kad nebūtų pakenkta valstybės siekiui kuo greičiau turėti alternatyvų šaltinį apsirūpinant dujomis“, - po posėdžio sakė komisijos vadovas.
A.Skardžiaus teigimu, SGD terminalo projektą komisija galėtų nagrinėti iki rudens pabaigos: „Iki tol, kol bus baigtas projektas įgyvendinti“.
Pirminiame komisijos išvadų projekte buvo siūloma kreiptis į prokuratūrą ir Viešųjų pirkimų tarnybą dėl viešųjų pirkimų, susijusių su SGD terminalu, patikrinimo.
„Dabar niekas negali pasakyti, ar jos (investicijos - BNS) per didelės, ar per mažos“, - sakė A.Skardžius.
Komisija, pasak A.Skardžiaus, atsisakė griežtų formuluočių dėl Lietuvos pasirinkto Europos Sąjungos (ES) trečiojo energetikos paketo įgyvendinimo būdo - „Lietuvos dujų“ nuosavybės atskyrimo. Anksčiau komisija išvadose teigė, kad Lietuvai nebuvo iš to naudos.
Be to, komisija buvo įžvelgusi riziką, kad trečiojo energetikos paketo įgyvendinimo būdas nėra optimalus valstybei.
„Dabar mes tai išėmėme“, - teigė A.Skardžius.
2013 metų birželį sudarytos komisijos darbą Seimas jau du kartus yra pratęsęs. Komisijoje dirba 12 parlamentarų, iš kurių opozicijai priklauso keturi parlamentarai. Jie pateikė savo atskirąją nuomonę dėl komisijos išvadų.
Atsakymus į klausimus dėl suskystintų gamtinių dujų terminalo, naujos atominės elektrinės statybas ir kitus energetikos projektus komisija turi pateikti iki kovo 28-osios.
Naujausi komentarai