Jis nelinkęs atsakyti į klausimą, kas bus, jeigu tokio plano nepavyks realizuoti, ir ar tokiu atveju „socialdarbiečiai“ svarstytų galimybę trauktis iš valdančiosios koalicijos.
„Mes esame rimta, solidi partija ir pirmiausia priimame socialinius sprendimus, kurie naudingi žmonėms. Mes padarysime viską pačios koalicijos rėmuose ir, aš manau, kad surasime pritarimo ir opozicijos gretose. Pavyzdžiui, mums būtų labai keista, jeigu Gintauto Palucko socialdemokratai nepalaikytų mūsų, jeigu jie yra socialdemokratai. Todėl mes matome didelius resursus priimti šituos sprendimus būtent Seime, tuo labiau, kad Seimas ir yra tikrasis biudžeto šeimininkas“, – pirmadienį žurnalistams sakė G. Kirkilas.
Pasak jo, „vaiko pinigai“ pasiteisino Lenkijoje ir turėtų pasiteisinti ir Lietuvoje. „Pati Vyriausybė, šiuo atveju Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pripažįsta, kad „vaiko pinigai“ labiausiai mažina socialinę atskirtį. Tikiuosi, kad ambicijos praeis ir mes visi sutarsime“, – tikisi G. Kirkilas.
Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo partijos frakcijos seniūnas Rimantas Sinkevičius pirmadienį spaudos konferencijoje Seime nurodė šaltinius, iš kurių valstybė galėtų panaudoti lėšas „vaiko pinigams“.
R. Sinkevičiaus nuomone, „Lietuvos geležinkeliai“, „Ignitis“ ir kitos valstybės įmonės galėtų mokėti didesnius dividendus į valstybės biudžetą.
„Be to, Valstybės kontrolė suskaičiavo, kad beveik 208 mln. eurų susikaupė iš įvairioms programoms iš valstybės biudžeto ir Kelių fondui kasmet skiriamų pinigų, kurių nepanaudoti likučiai į valstybės biudžetą negrąžinami. Tai yra dar vienas šaltinis. Geresnis PVM surinkimas, kitokios formos automobilių taršos mokestis. Taigi tų šaltinių yra. Ir apie tai yra informuota koalicinė taryba, kuri buvo susirinkusi praėjusią savaitę. Klausimas, ar į šiuos pasiūlymus atsižvelgs Vyriausybė“, – pirmadienį spaudos konferencijoje Seime svarstė R. Sinkevičius.
Kaip ELTA jau skelbė, spalio 22 d. Seimas po pateikimo pritarė Išmokų vaikams įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūloma toliau nuosekliai didinti universalią išmoką vaikui (vaiko pinigus) iki 60 eurų ir papildomai skiriamą išmoką vaikui – iki 40 eurų. Iš 103 balsavime dalyvavusių Seimo narių, 97 balsavo už, nei vieno nebuvo balsavusio prieš, 6 susilaikė.
Įstatymo projektu siūloma nuo 50 iki 60 eurų didinti vaiko pinigus, kurie standartiškai kas mėnesį mokami visiems vaikams nuo gimimo iki 18 metų.
Įstatymo projektu siūloma didinti ir papildomą išmoką, kuri bus skiriama neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams. Papildoma išmoka vaikui didėtų nuo 20 iki 40 eurų. Tai reiškia, kad neįgalūs, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikai kas mėnesį gautų po 100 eurų.
Universalią išmoką vaikui Lietuvoje gauna apie 508,6 tūkst. vaikų.
Naujausi komentarai