„Pataisų, kad stabdome, pateikimas - ketvirtadienį (gruodžio 1- ąją - BNS). Tada yra pasiūlymai - prezidentės ir Algirdo Syso. Pasižiūrime, ar juos reikia priimti, kad komitetas juos pasvarstytų. Galbūt nereikės iki liepos 1 dienos, gal per tris mėnesius viskas bus aišku naujai Vyriausybei“, - BNS teigė Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja „valstietė“ Rima Baškienė.
Pasak jos, Seimas su Darbo kodekso pataisomis neturėtų užtrukti, nes jų daug neplanuojama. „Ten nėra labai daug taisytinų punktų“, - teigė ji.
R.Baškienės teigimu, viena iš peržiūrimų nuostatų bus naujas atostogų reglamentavimas: „Ar tikrai jos nesumažintos“.
Naujame kodekse numatyta, kad atostogos būtų skaičiuojamos ne kalendorinėmis, o darbo dienomis. Dabar priklauso 28 kalendorinės dienos, o pagal naują tvarką - 20 darbo dienų.
Pasak R.Baškienės, dalies socialinio modelio įstatymų įsigaliojimo atidėjimas leis sutaupyti apie 80 mln. eurų.
Seime „valstiečių“ lyderiai Ramūnas Karbauskis, R.Baškienė ir Tomas Tomilinas bei Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas socialdemokratas A.Sysas šį ketvirtadienį užregistravo pataisas, kuriomis siūloma iki 2017 metų liepos 1-osios atidėti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą. R.Baškienė BNS teigė, kad šios pataisos jau yra suderintos su Trišale taryba.
Pusmečiui atidedamas ir fondo, iš kurio būtų mokamos kompensacijos darbuotojams, iki atleidimo vienoje darbovietėje išdirbusiems daug metų, veiklos pradžia. Taip pat registruota ir šūsnis pataisų dėl „Sodros“ reformą numatančių įstatymų.
Iš Valstybinio socialinio draudimo įstatymo siūloma išbraukiama nuostatą, kad iki liepos terminuotoms darbo sutartims nedarbo draudimo įmokos tarifas būtų didinamas dukart. Taip pat siūloma visiškai atšaukti Seimo anksčiau numatytas „Sodros“ įmokų lubas ir valdžios įsipareigojimą darbdaviams kasmet po 1 procentinį punktą mažinti darbdavio įmoką „Sodrai “, kuri dabar siekia 31 procentą.
Lietuva Europos Komisijos prašo naująjį socialinį modelį pripažinti struktūrine reforma ir su juo susijusioms išlaidoms taikyti išlygą, skaičiuojant 2017 metų viešųjų finansų deficitą. Šios išlaidos dabar siekia 243 mln. eurų ir sudaro apie 0,6 proc. prognozuojamo bendrojo vidaus produkto.
Naujausi komentarai