Pereiti į pagrindinį turinį

Sparčiai kilęs JAV doleris jau ritasi žemyn

2010-08-09 11:51
Kova: analitikų teigimu, pastaruosius du mėnesius žemyn besiritantis JAV doleris dar gali atgauti prarastą vertę.
Kova: analitikų teigimu, pastaruosius du mėnesius žemyn besiritantis JAV doleris dar gali atgauti prarastą vertę. / Mindaugo Ažušilio nuotr.

Itin greitai kilęs JAV doleris ne mažiau sparčiai leidžiasi žemyn. Jo vertė nuo aukščiausio per kelerius metus pasiekto taško birželio pradžioje nukrito beveik 10 proc.

Pietų Europos valstybių skolos bėdos JAV dolerio kursą iškėlė į neregėtas aukštumas. Lygiai taip pat didėjantis pasitikėjimas, kad šios bėdos bus išspręstos, dabar dolerį gramzdina žemyn.

Aukščiausią savo vertę JAV doleris buvo pasiekęs birželio pradžioje. Lygiai prieš du mėnesius Lietuvos bankas buvo nustatęs 2,89 lito už 1 JAV dolerį kainą. Tokia kaina pastarąjį kartą buvo nustatyta daugiau nei prieš ketverius metus – ankstyvą 2006-ųjų pavasarį.

Šiandien Lietuvos bankas už 1 JAV dolerį nustatė jau tik 2,62 lito kainą. Tai yra 9,5 proc. mažiau nei aukščiausia šiais metais JAV dolerio pasiekta riba.

JAV dolerį silpnina ne tik geros naujienos Europoje: atsigaunančios investicijos, augantys pramonės užsakymai ir gamyba, gerėjantys ekonomikos būklės vertinimai, silpstanti įtampa dėl įsiskolinusių ES narių, bet ir blogos iš už Atlanto. JAV vėl daugėja bedarbių, nors tikėtasi, kad mažės. Beje, šios naujienos smukdė ne tik JAV dolerio kursą, bet ir vertybinių popierių rinkas.

Nobelio premijos laureatas Josephas Stiglitzas pareiškė, kad JAV reikalinga nauja, geriau apgalvota ekonomikos skatinimo programa. Jo manymu, ekonomikos atsigavimas yra pernelyg silpnas, kad darbo rinka atsigautų. Be to, esą iki šiol JAV pernelyg daug dėmesio skyrė finansų sistemai stiprinti, tačiau neatrodo, kad šios pastangos atsipirktų.

Vis dėlto "Danske Bank" analitikai šio euro "spindesio" ir stiprėjimo nelinkę vertinti kaip ilgalaikio ar įsigalėsiančio reiškinio. Manoma, kad pasaulinės ekonomikos atsigavimas antroje metų pusėje silpnės, o tai neišvengiamai turės neigiamos įtakos euro zonai ir eurui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų