„Per septynis šių metų mėnesius investuota 602 mln. eurų iš ES fondų lėšų. Lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu investicijos yra 31 proc. didesnės, tačiau tam, kad užtikrintume ekonomikos skatinimo ir 2020 metų investicijų spartinimo plano įgyvendinimą, vidutinis investavimo tempas per mėnesį turėtų būti ne mažesnis nei 115,5 mln. eurų. Vertinant septynių šių metų mėnesių rezultatus, tai tas tempas atsilieka“, – Vyriausybės pasitarime trečiadienį kalbėjo Vilius Šapoka.
„Taigi, ne veltui skatiname tuos suplanuotus veiksmus tikrai spartinti“, – pridūrė jis.
Finansų ministerija teigia, kad norint suspėti laiku įgyvendinti 2014-2020 metais Europos Sąjungos (ES) finansuojamus ir jau suplanuotus projektus, reikia judėti sparčiau.
Pasak ministerijos, įgyvendinant šių metų investicijų planą, per mėnesį turėtų būti investuojama vidutiniškai 115,5 mln. eurų, tačiau pirmąjį pusmetį ši suma per mėnesį siekė tik 74 mln. eurų. Todėl antrąjį pusmetį ji turėtų būti dukart didesnė – bent 157 mln. eurų, rašoma antrojo ketvirčio ataskaitoje.
Dabartinėje ES finansinėje perspektyvoje Lietuva jau yra investavusi 3,4 mlrd. eurų ir įgyvendinusi 51 proc. ES finansuojamų projektų. Iki birželio pabaigos suplanuota 97 proc. ES fondų lėšų, projektams paskirstyta 5,8 mlrd. eurų (86 proc.).
Vien antrąjį ketvirtį investuota 273 mln. eurų ES lėšų – 37 proc. daugiau nei pernai tuo pat laiku.
Daugiau nei 90 proc. lėšų projektams paskirsčiusios šešios ministerijos: Kultūros (100 proc.), Energetikos (97 proc.), Švietimo, mokslo ir sporto (95 proc.), Socialinės apsaugos ir darbo (94 proc.) bei Vidaus reikalų ir Aplinkos (po 91 proc.).
Mažiausiai sutarčių yra pasirašiusi Susisiekimo ministerija – 72 proc. ir Sveikatos apsaugos ministerija – 75 procentai.
Beveik pusę (47 proc.) šiemet planuotų lėšų investavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Mažiausiai – Sveikatos apsaugos (17 proc.), Susisiekimo (21 proc.) ir Aplinkos (23 proc.) ministerijos.
Pasak Finansų ministerijos, trečiąjį ketvirtį ministerijos turėtų sudaryti sutarčių už bent 50 proc. likusių nepaskirstytų lėšų sumos, be to, kiekvieną mėnesį investuoti ne mažiau 2 proc. lėšų.
Naujausi komentarai