„Mūsų vizija – jokių nelaimingų atsitikimų darbe. Nulis. Net vienas darbe žuvęs žmogus yra per didelė netektis mūsų visuomenei. Juo labiau, kad tų netekčių galima išvengti, jei darbdaviai atsakingai informuotų darbuotojus apie saugą, suteiktų visas reikalingas saugos priemones, o patys dirbantieji rimtai žiūrėtų į savo pačių saugumą. Nelaimingų atsitikimų scenarijai vis kartojasi, taip pat ir veiklos sektoriai. Tai turi būti sustabdyta“, – pabrėžia vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius.
Šiais metais, neįskaičiuojant žuvusių darbe eismo įvykių metu, mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe – jau 6, o sunkių sužalojimų – 36. Dažniausiai šiais metais pasikartojantys mirtini įvykiai kertant ar genint medžius, nurodo VDI.
Per visus 2021 metus VDI gavo 47 pranešimus apie nelaimingus atsitikimus darbe, per kuriuos darbuotojai mirė, ir 124, kai darbuotojai buvo sunkiai sužaloti. Dažniausiai, kaip nurodoma VDI pranešime, mirtini atsitikimai įvyksta statybos, apdirbamosios pramonės, transporto ir saugojimo bei miškininkystės sektoriuose. Išskirtinė 2021 m. įvykusių mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe tendencija – didėjantis įvykių, sąlygotų pačių darbuotojų nesaugių veiksmų, skaičius. Tokie įvykiai pernai jau sudarė daugiau nei trečdalį visų mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe atvejų.
Mėnesį truksianti kampanija yra skirta paminėti balandžio 28-ąją – Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną. Įvairių informacinių pranešimų, radijo laidų ir nuotolinių seminarų tikslas – paskatinti darbdavius ir darbuotojus labiau susitelkti įgyvendinant saugaus darbo kultūros idėją bei dar labiau atkreipti visuomenės dėmesį į darbuotojų saugos ir sveikatos prevencijos svarbą bei žalą, kurią sukelia abejingumas pavojingoms darbo sąlygoms.
Naujausi komentarai