Pereiti į pagrindinį turinį

Vėl daugėja padirbtų eurų banknotų: kaip atskirti, ar tikras?

2022-08-02 05:39
BNS inf.

Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje rasta 5 proc. daugiau suklastotų eurų banknotų ir tris kartus daugiau monetų nei pernai tuo pačiu metu, tačiau šis skaičius nesiekia 2020 metų rodiklio, antradienį pranešė Lietuvos bankas.

Vėl daugėja padirbtų eurų banknotų: kaip atskirti, ar tikras?
Vėl daugėja padirbtų eurų banknotų: kaip atskirti, ar tikras? / I. Gelūno/BNS nuotr.

Per sausį–birželį Lietuvos banke ištirti ir iš apyvartos išimti 558 vienetai padirbtų eurų: 449 banknotai ir 109 monetos.

Padirbtų pinigų vertė sudarė 35 tūkst. eurų, iš jų monetomis – 200 eurų.

Praėjusių metų pirmąjį pusmetį Lietuvoje rasti 459 padirbti banknotai ir monetos, 2020-ųjų pirmąjį pusmetį – 744.

„Padirbtų pinigų padidėjimas apyvartoje stebimas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje euro zonoje. Tai gali būti siejama su pandemijos ribojimų atlaisvinimu – žmonės daugiau keliauja, atsiskaito ir gauna grąžą grynaisiais pinigais prekybos vietose, turgavietėse“, – Lietuvos banko pranešime teigė grynųjų pinigų ekspertė Ieva Vanskevičė.

Daugiausia aptinkama suklastotų 50 eurų nominalo banknotų, jie sudarė pusę visų padirbinių.

Padirbtų pinigų padidėjimas apyvartoje stebimas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje euro zonoje.

Anot pranešimo, mažėja akivaizdžiai padirbtų eurų banknotų, vadinamųjų filmų pinigų, bet jie dar sudaro apie 30 proc. pastarąjį pusmetį gautų padirbtų banknotų.

„Nors tikimybė gauti padirbtą banknotą tiek Lietuvoje, tiek visoje euro zonoje labai maža, tačiau raginame gyventojus būti atidžius ir atkreipti dėmesį į gaunamus pinigus, patikrinti juos taikant metodą „apčiuopkite–pažvelkite–pakreipkite“, t. y. atkreipti dėmesį į popieriaus kokybę, vandens ženklą, apsauginį siūlelį, hologramą, langelį su Europos portretu“, – sakė I. Vanskevičė.

Europos centrinio banko duomenimis, šiemet pirmąjį pusmetį euro zonoje iš viso rasta 178 tūkst. padirbtų banknotų. Daugiausia – 20 ir 50 eurų nominalų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų