„Nedarbo rodiklis svyruoja tam tikromis savaitėmis nuo 11,4 iki 11,6 proc. Atleidimų, dabar jau matome, mažėja, daugėja priėmimų. Stebime tendenciją, kad atleidimų skaičius vyresnio amžiaus asmenų didėja ir mažėja tokio pat amžiaus asmenų priėmimų skaičius“, – Seimo Ekonomikos komitete sakė E. Radišauskienė.
Pasak socialinės apsaugos ir darbo viceministrės, paskutinio laikotarpio duomenys rodo, kad darbo užmokesčio vidurkis sumažėjo – auga minimalų atlyginimą uždirbančių asmenų skaičius darbo rinkoje.
„Dalis darbdavių darbuotojams moka minimalų mėnesinį atlygį, tai matyti iš „Sodros“ informacijos, kad sumažėjo darbo užmokesčio vidurkis, (...) nes dalis žmonių grįžo į minimalų darbo užmokestį, jų dalis yra padidėjusi rinkoje“, – teigė viceministrė.
M. Morkevičiaus / ELTOS nuotr.
Ji taip pat akcentavo, kad dalis darbuotojų vis dar yra prastovose, turi nedarbingumo pažymėjimą, tad darbo rinka kol kas nėra stabili.
Užimtumo tarnybos duomenimis, pirmadienį šalyje buvo registruota 199,5 tūkst. darbo neturinčių asmenų – jie sudarė 11,6 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų. Nuo karantino pradžios darbo neturinčių asmenų padaugėjo 39 tūkst. (24,1 proc.).
Naujausi komentarai