Pereiti į pagrindinį turinį

VTEK siūlo sumažinti lobisto registracijos mokestį

2016-03-14 10:02
BNS inf.
A. Ufarto / BFL nuotr.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) siekia, kad kuo daugiau lobistine veikla užsiimančių asmenų registruotusi lobistais, todėl registracijos mokestį siūlo sumažinti iki 10 eurų.

„Iki šiol registravimosi lobistu mokestis yra labai nemažas - apie 150 eurų. Komisijos nuomone, registracijos mokestis turėtų būti simbolinis 10 eurų ir finansinė našta nebūtų argumentas, kodėl nesiregistruoti lobistu“, - pirmadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė VTEK patarėja Evelina Matulaitienė.

Pasak jos, VTEK jau pateikė pasiūlymus Finansų ministerijai, kuri turėtų paruošti tai numatantį Vyriausybės nutarimo projektą.

E.Matulaitienės teigimu, taip pat siūloma iš lobistų nebereikalauti metinių ataskaitų.

„Tai yra ir didelė našta, ir visiškai neefektyvu. Po metų tie veiklos rezultatai yra nebeaktualūs, mes siekiame kad lobistas deklaruotų apie savo veiklą per 7 kalendorines dienas“ - tvirtino E.Matulaitienė.

Anot jos, šiuo metu VTEK testuoja informacinę sistemą, kurioje bus galima rasti informacijos apie visus Lietuvoje veikiančius lobistus. E.Matulaitienės teigimu, ši sistema lobistams „bus savikontrolės ir priežiūros elementas“, nes bet kuris žmogus galės sužinoti, dėl kokių teisės aktų buvo daroma lobistinė įtaka, į kokias institucijas lobistai kreipėsi.

VTEK vadovas Romas Valentukevičius sakė, kad dabartinis įstatymas dėl lobistinės veiklos beveik nesuteikia VTEK teisių ir galių.

„Asociacijos ir kitos verslo grupės gali daryti įtaką įstatymų leidėjams politikams ir kitiems valstybės tarnautojas,o VTEK neturi svertų sureglamentuoti tą veiklą“, - spaudos konferencijoje teigė R.Valentukevičius.

Dabar veikiantis įstatymas dėl lobizmo priimtas 2000 metais. Šiuo metu registruoti 36 lobistai, tačiau, anot parlamentarės socialdemokratės Mildos Petrauskienės, savo veiklą deklaruoja tik keletas. Pasak parlamentarės, labiausiai lobistai įtakos siekia alkoholio, tabako, energetikos, farmacijos, sveikatos ir statybų rinkose.

Naujojo Lobizmo įstatymo projektas Seimui buvo pateiktas praėjusių metų balandį, iki šiol jis svarstomas komitetuose.

Pakeitimais siūloma nustatyti trijų kategorijų lobistus: laisvai samdomus asmenis, kurie atlieka lobistinę veiklą už atlygį užsakovo pavedimu ir interesais, įmonių lobistus, kurie būtų įmonės valdymo organų nariai ar darbuotojai ir atliktų lobistinę veiklą išimtinai šios įmonės interesais, bei nevalstybinių organizacijų lobistus.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų