„Sąrašas reikalingas atnaujinant tiesioginių kovid paskolų priemonę, kuria galės pasinaudoti ir problemų su Kinija turinčios įmonės. Atnaujinus klasifikatorių, bus galima pretenduoti į kovid paskolas, jos notifikavimui pateiktos Europos Komisijai jau kurį laiką“, – pasitarime sakė A. Armonaitė.
„Komunikatas leidžia skolintis įmonėms, patiriančioms sunkumų dėl tiekimo grandinių, mes tam tikra prasme taip pat jų patiriame ir taip atvers kelią platesniam įmonių, paveiktų Kinijos prekybos apribojimų, ratui“, – pridūrė ji.
Į sąrašą papildomai įtraukta maisto produktų, gėrimų gamyba, medienos bei gaminių iš šiaudų ir pynimo medžiagų gamyba, popieriaus ir jo gaminių, chemikalų, pagrindinių vaistų ir farmacijos preparatų, metalo, kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių bei baldų gamyba.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas paprašė įtraukti gyvulininkystės sektorių, tačiau kol kas tam nebuvo pritarta.
Suderinus su EK, spartesnio atsigavimo siekiančioms įmonėms, tarp jų ir nukentėjusioms nuo Kinijos sankcijų, turėtų būti išdalinta 400 mln. eurų lengvatinių paskolų – pinigai būtų paimti iš tiesioginių COVID-19 paskolų portfelio.
Lietuva taip pat derina su EK 130 mln. eurų paskolų paketą sunkumų dėl Kinijos veiksmų patiriančioms įmonėms. Lengvatinės iki dvejų metų trukmės iki 5 mln. eurų (grupės – iki 10 mln. eurų) paskolos būtų teikiamos apyvartinėms lėšoms.
Naujausi komentarai