Pagal šią sutartį nuo sausio bus padidintas bazinės pareiginės algos dydis, o profesinių sąjungų nariams užtikrinamos papildomos garantijos.
Vyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) siūlymui neplėsti sutarties taikymo.
„Prašo tik profesinių sąjungų dalis, o ministerijų tik dalis sutinka, didesnė dalis nesutinka išplėsti, tai dėl to, kadangi neturime bendro sutarimo Vyriausybėje, siūlome išplėtimo nedaryti – dar ir dėl to, kad tai reikalauja atitinkamai, lėšų, kurios nenumatytos 2021 metų biudžete“, – argumentavo kadenciją baigiantis socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.
„Sutarties taikymas apima įvairius punktus, vienas iš jų – bazinis dydis, kuris galioja tik biudžetinėms įstaigoms, o viešosioms ir valstybinėms įmonėms – ne“, – pridūrė jis.
Kultūros ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nurodė neprieštaraujančios sutarties išplėtimui, tuo metu Aplinkos ir Sveikatos apsaugos ministerijos tam nepritaria.
Lietuvos savivaldybių asociacija pažymėjo, kad siūlomas sutarties išplėtimas turėtų būti pagrįstas ekonominiais skaičiavimais ir papildomu finansavimu.
Pasak SADM, sutartį pasirašiusios profesinės sąjungos informavo, kad jos veikia 135 įstaigose ar įmonėse ir išplėsta nacionalinė sutartis būtų taikoma apie 13 tūkst. darbuotojų.
Sutartį pasirašė penkios profesinių sąjungų organizacijos bei L. Kukuraitis.
Sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariams taikomos papildomos garantijos: suteikiamos dvi papildomos apmokamos kasmetinių atostogų dienos, taip pat iki 10 ar 20 darbo dienų mokymosi atostogos, mokant, atitinkamai, vidutinį ar pusę darbo užmokesčio (VDU), be to, suteikiama galimybė gauti iki 5 darbo dienų sveikatai gerinti, mokant VDU.
Sutarties papildomos nuostatos palies apie 34,5 tūkst. profesinių sąjungų narių.
Naujausi komentarai