Pereiti į pagrindinį turinį

Vyriausybėje – svarstymai skirti 3 mln. eurų kompensacijoms už taršius automobilius

2020-11-11 14:24

Vyriausybė trečiadienį atidėjo sprendimą dėl papildomų 3 mln. eurų skyrimo kompensacijoms už tarškių automobilių sunaikinimą. Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, klausimas turi būti suderintas su žemės ūkio ministru, kadangi papildomas lėšas siūloma skirti sumažinus finansavimą išmaniosios melioracijos įrengimui.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Shutterstock nuotr.

Pasak siūlymą teikusio aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos, kompensacijas siūloma didinti dėl didelio gyventojų susidomėjimo ir priemonės populiarumo įsigyjant paspirtukus, dviračius, elektrinius motorolerius ar viešojo transporto bilietą.

„Iki šiol automobilių sunaikinta maždaug tiek, kiek važinėja Radviliškyje, tai iš tiesų įspūdingi skaičiai ir todėl prašome perskirstyti Klimato kaitos programos lėšas“, – pasitarime trečiadienį sakė ministras.

Tuo metu Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis abejojo, ar sąžininga pinigus numatyti nuo 7 mln. iki 4 mln. eurų sumažinant finansavimą melioracijos įrengimui.

„Siūloma 3 mln. eurų mažinti melioracijos pinigus, tuo metu, kai yra prašoma visgi išmaniajai melioracijai iš DNR plano skirti lėšas. Mes čia iš vienur mažinam, o iš kitus prašom, tai ar čia teisingi, logiški veiksmai“, – svarstė jis.

Tuo metu S. Skvernelis teigė, kad jei pinigai nepanaudoti, reikia juos perskirstyti, tačiau jis taip pat nurodė siūlymą suderinti su Žemės ūkio ministerija ir klausimas bus svarstomas vėliau.

Aplinkos ministerijos duomenimis, gegužės 15 dienos paskelbtam kvietimui buvo skirti 5 mln. eurų, sulaukus didelio visuomenės susidomėjimo buvo perskirstytos Klimato kaitos programos lėšos ir papildomai skirti dar 3 mln. eurų, o iki spalio 19 dienos gauta virš 9 tūkst. gyventojų prašymų kompensacijoms už 8 mln. eurų.

Kvietimas turėjo galioti iki 2021 metų vasario, tačiau dar spalį baigėsi priemonei skirtos lėšos.

Sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal patirtas išlaidas, neviršijant 1 tūkst. eurų sumos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų