„Tokia būtent nuostata yra įtraukta (į Vyriausybės programą – BNS) ir jos esmė – tokią galimybę būti visuomeniniame tiekime palikti smulkiems ir pažeidžiamiems vartotojams. Tai yra principinė politinė nuostata, kuri turės būti detalizuota, apibrėžiant, kas yra tie pažeidžiami vartotojai, kas yra smulkieji vartotojai“, – LRT radijui trečiadienį sakė Ž. Vaičiūnas.
„Tikrai nekalbame apie visų vartotojų galimybę migruoti tarp nepriklausomų tiekėjų ir visuomeninio tiekimo“, – pridūrė jis.
Pasak Ž. Vaičiūno, šiuo metu yra maždaug 400 tūkst. trečiojo elektros rinkos liberalizavimo etapo buitinių vartotojų, kurie galėtų likti naudotis visuomeniniu elektros tiekimu.
Tikrai nekalbame apie visų vartotojų galimybę migruoti tarp nepriklausomų tiekėjų ir visuomeninio tiekimo.
„Ar tai bus visuomeninis tiekimas, ar tai bus vadinama kitaip – turbūt technikos klausimas, bet esminis klausimas yra tai, kad būtent apibrėžiama pažeidžiamiems ir smulkiesiems vartotojams (naudotis visuomeniniu tiekimu – BNS)“, – teigė Ž. Vaičiūnas.
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius palaiko galimybę visuomeniniu tiekimu naudotis patiems smulkiausiems, o ne visiems vartotojams, kaip buvo numatyta anksčiau.
„Tiems patiems smulkiausiems vartotojams iki galo nėra paruošta galimybė pilnai dalyvauti rinkoje, nes jie neturi išmaniosios apskaitos, ką turi patys stambiausi vartotojai. (...) Šiuo atveju logiška yra tai, kad trečiojo etapo vartotojai galėtų likti visuomeniniame elektros tiekime“, – LRT radijui sakė R. Pocius.
Valdančiosios koalicijos sutartyje buvo numatyta galimybė leisti visiems elektros vartotojams vėl rinktis visuomeninį tiekėją, jei rinka negali pasiūlyti geresnės kainos.
Visuomeninis elektros tiekimas šiuo metu užtikrinamas buitiniams ir pažeidžiamiems vartotojams, kurie per metus suvartoja ne daugiau kaip 1 tūkst. kilovatvalandžių (kWh) elektros. Jų šiuo metu yra beveik 462 tūkst.
Ši buitinių vartotojų grupė nepriklausomą elektros tiekėją gali pasirinkti iki 2026 metų pradžios.
Naujausi komentarai