Tokius planus Lietuva ir dalis kitų Europos Sąjungos (ES) šalių rengia, jeigu vasarą nepavyktų pratęsti dėl Rusijos invazijos Ukrainoje įvestų europinių sankcijų.
Sankcijos Bendrijoje pratęsiamos bendru šalių sutarimu, tačiau šįkart nerimaujama dėl galimo Vengrijos veto.
„Artimiausiu metu Užsienio reikalų ministerija pateiks pataisas, jos dabar yra derinamos tarp ministerijų, tarp suinteresuotų institucijų, ir Vyriausybėje, ir mes tikrai galėsime padiskutuoti“, – interviu BNS sakė K. Budrys.
Lietuvos Seimas neseniai pratęsė nacionalines sankcijas, daugiausiai susijusias su ribojimais Rusijos ir Baltarusijos piliečiams.
Tąkart URM per Seimo narį ar Seimo narių grupę siekė jau įstatymo priėmimo stadijoje registruoti pasiūlymą, numatantį ir galimybę įvesti ekonomines sankcijas, tačiau to nepadarė.
K. Budrys teigė, kad tokios idėjos atsisakyta dėl dalies Seimo narių noro detaliau padiskutuoti šiuo klausimu.
„Jeigu būtume turėję dar ilgesnę diskusiją, kurios Seimo nariai norėjo, (...) mes būtume pametę savo ribojamąsias priemones, nes būtų baigęs galioti anas įstatymas, kuris priimtas pernai vieneriems metams“, – sakė ministras.
„Mes dabar turime priimtą įstatymą dar metams ir mes turime visas galimybes jį papildyti ir pasitaisyti naujomis priemonėmis. Nes galbūt reikės ne tik šitos (nacionalinių ekonominių sankcijų – BNS), galbūt reikės ir kitų. Ir mes čia lygiai taip pat žiūrime, ką yra įsivedusios kitos regiono valstybės kaip ribojamąsias priemones“, – pridūrė jis.
Lietuvos diplomatijos vadovas sakė, jog dėl ekonominių sankcijų būtų gerai susitarti bent su Rusija ir Baltarusija besiribojančioms regiono šalims, kad šių šalių prekės negalėtų patekti į ES sausuma ir taip išbrangtų prekybos kaštai.
BNS rašė, kad ES nuo 2022-ųjų vasario 24-osios, kai Maskva pradėjo didelio masto invaziją į Ukrainą, yra įvedusi 16 sankcijų Rusijai paketų. Jos nukreiptos tiek prieš konkrečius asmenis, tiek prieš Kremliaus ekonomikos sektorius, įmones.