„Šiandien streikuojančiųjų yra 55, žmonės pamažu grįžta į darbą, gamykla veikia įprastu režimu“, – pirmadienį BNS sakė bendrovės atstovė spaudai Jolita Macelytė.
Praėjusį penktadienį bendrovės administracija skelbė, kad streikuoja 98 žmonės. Įmonės profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė BNS patvirtino, kad dalis streikuojančiųjų atsitraukė.
„Kol kas tiksliname, kiek darbuotojų grįžo į darbus. Šiandien streikuoja apie šimtas, skaičiuojant per visas pamainas, kiek mums pavyko apklausti padalinių, gauti informacijos. Darbovietės duomenys gali skirtis“, – sakė B. Daškevičienė.
Šiandien streikuojančiųjų yra 55, žmonės pamažu grįžta į darbą, gamykla veikia įprastu režimu.
Streikas „Achemoje“ prasidėjo prieš savaitę. Jo organizatorių teigimu, tokiais veiksmais yra siekiama atlyginimų didinimo ir kolektyvinės sutarties pasirašymo. „Achemoje“ dirba apie 1,3 tūkst. darbuotojų, daugelis jų prie streiko neprisidėjo. Nuo šių metų sausio 1 dienos bendrovė gamybinių ir aptarnaujančių padalinių darbuotojams mėnesinį atlyginimą pakėlė 3,5 proc., o gamyklai atstačius gamybinius pajėgumus, darbo užmokestis papildomai bus didinamas dar 6,5 proc.
Įmonėje dirbantis Remigijus teigė neprisijungęs prie streikuojančių, nes yra išbandęs įvairius darbus ir teigia, kad „Achemoje“ darbo sąlygos yra geros, o atlyginimas – konkurencingas.
„Atlyginimas, lyginant su kitomis darbo vietomis, kuriose dirbau, tikrai yra geras, mokamas laiku, turime visas socialines garantijas, papildomą sveikatos draudimą. Atlyginimas kasmet yra peržiūrimas, šiek tiek kyla. Aš asmeniškai nematau priežasties, kodėl turėtų būti trikdomas gamyklos darbas, kai ir taip yra sunkus laikotarpis. Pandemija, rekordinės dujų kainos – toks nestabilus laikas, kai neaišku, ar gamykla apskritai galės vykdyti veiklą, o dabar dar keliama papildoma įtampa“, – kalbėjo „Achemos“ darbuotojas.
Streikuojančių gretos nėra gausios, tačiau praėjusią savaitę dėl to laikinai sutriko vieno cecho veikla. Streikuojantis „Achemos“ darbuotojas Dainius BNS teigė, kad dėl to įmonė patirs nuostolius. Tuo piktinosi jo kolega Algirdas.
„Mes matome, kad kai kuriems darbuotojams smagu – vienas kitą pakursto, yra veiksmo, nenuobodu. Bet ką mes darysime, visi daugiau nei tūkstantis darbuotojų, jeigu gamykla stos. Tada mes kalbėsime jau ne apie atlyginimų pakėlimą ar kolektyvinę sutartį – mes rikiuosimės prie darbo biržos durų. Ir duok dieve, tie kurie piketuoja, ras geresnį darbdavį, kuris mokės didesnį atlygį. Jie įsivaizduoja, kad kitose įmonėse vyksta stebuklai ir nevertina to, ką turi čia“, – pokalbį baigia Algirdas.
„Jeigu gamyba stos, visi neteksime darbo ir pajamų. Iš ko tada apskritai mums bus mokami atlyginimai? Tie, kurie streikuoja, turi profesinės sąjungos palaikymą, jiems yra pažadėta, kad streiko metu jie gaus finansinį palaikymą. Bet niekas nesupranta, kad pinigai neatsiranda iš niekur, juos reikia uždirbti. Tuoj mes kalbėsime ne apie atlygio kėlimą, bet apskritai, apie išgyvenimą“, – Algirdui antrino kelerius metus įmonėje dirbantis Saulius.
Jis taip pat baiminasi, kad streikas suskaldys kolektyvą. Vyras teigė iš protestuojančių sulaukiantis pašaipių replikų.
Naujausi komentarai