– Darbo užmokesčio neišmokėjimas – vis dar aktuali problema Lietuvoje?
– Deja, bet taip. Kiekvieną dieną gauname po kelias užklausas padėti atgauti neišmokėtus atlyginimus. Nors darbo teisės įstatymai yra gana aiškūs, praktikoje susiduriame su nemažai atvejų, kai darbdaviai delsia arba visai atsisako mokėti darbuotojams priklausančius pinigus. Tai ypač aktualu mažose įmonėse, logistikos, statybų bei maitinimo sektoriuose.
– Kokie yra dažniausi klausimai darbuotojų, kurie kreipiasi į Jus dėl darbo užmokesčio išieškojimo?
– Dažniausiai darbuotojai klausia, kaip greitai galės atgauti savo pinigus, kokie dokumentai yra reikalingi, ar yra kokių nors išlaidų ir kokios jų galimybės, jei įmonė nebeveikianti ar bankrutuojanti. Taip pat nerimaujama dėl to, ar išvis pavyks atgauti bent dalį algos.
Pavyks atgauti algą tik tuo atveju, jei imsitės veiksmų. Nepavyks atgauti, jei nieko nedarysite.
– Kokie yra pagrindiniai žingsniai, norint atgauti darbo užmokestį?
– Pirmiausia, reikia kuo greičiau kreiptis į specialistus, kuo anksčiau pradedama dirbti, tuo lengvesnis ir greitesnis išieškojimo kelias. Reikia surinkti visus turimus dokumentus, susijusius su darbo santykiais: darbo sutartį, pažymą apie neišmokėtą darbo užmokestį, išrašą iš sodros, el. laiškus ir pan. Jei dokumentų neturite, mes padėsime juos gauti. Turint pagrindinius dokumentus, galima kreiptis į Valstybinę darbo ginčų komisiją arba į privačias skolų išieškojimo bendroves, tokias kaip „Conlex“.
– Kokie yra pagrindiniai iššūkiai, su kuriais susiduriama išieškant darbo užmokestį?
– Vienas didžiausių iššūkių yra laiko faktorius. Kuo ilgiau delsiama, tuo sunkiau gali būti atgauti skolą. Pagrindinė problema dažniausiai būna ta, kad darbdavys tiesiog sustabdo įmonės veiklą ir įmonę palieka likimo valiai, su juo susisiekti neįmanoma, o Registrų centras tiesiog išregistruoja įmonę ir darbuotojai lieka be atlyginimo, šiuo atveju nei Darbo ginčų komisija, nei antstoliai jau nebepadės. Reikia įmonei iškelti bankrotą ir per garantinį fondą atgauti pinigus, šiuo atveju mes galime padėti, arba advokatai. Taip pat būna, kad darbdavys nors ir vykdo veiklą, bet atlyginimams neturi lėšų arba slepia savo turtą. Tačiau net ir tokiomis aplinkybėmis yra būdų išieškoti skolą.
Pexels.com nuotr.
– Kokią naudą gali gauti darbuotojas, kreipdamasis į tokią įmonę kaip „Conlex“?
– Mes padarome visą reikalingą darbą už Jus. Kreipdamiesi į mus klientai atgauna ne tik darbo užmokestį, bet ir išeitinę kompensaciją, komandiruotpinigius, atostoginius ir kitus neišmokėtus priedus. Tuo atveju, kai įmonės paliekamos likimo valiai ir nebevykdo veiklos, mes galime joms iškelti bankrotą ir per garantinį fondą atgauti atlyginimą. Klientai gali būti ramūs, kad jų byla bus patikėta patyrusiems teisininkams. Mes perimame visus rūpesčius, susijusius su skolos išieškojimu, nuo dokumentų surinkimo iki teismo proceso. Be to, mūsų klientai nemoka jokių mokesčių, kol skola nėra išieškota, dirbame tik už sėkmės procentą. Dažniausiai skolas atgauname iki 1 mėnesio, bet jei jau įmonė nebeveikianti, tai gali užtrukti ir iki pusės metų. O jei pinigai reikalingi greitai, tai skolą galite parduoti, ir pinigus sumokėsime per 1 darbo dieną.
– Ką patartumėte darbuotojams, norintiems išvengti atlyginimo nemokumo situacijų?
– Darbdavys visada privalo laiku mokėti darbo užmokestį, jei vėluoja, kuo greičiau kreipkitės į specialistus. Jokiu būdu nepradėkite dirbti be darbo sutarties. Svarbu atidžiai skaityti darbo sutartį ir pasirašyti ją tik įsitikinus, kad viskas aišku. Taip pat rekomenduoju reguliariai tikrinti savo darbo užmokesčio skaičiavimus ir saugoti visus dokumentus. Jei kyla kokių nors įtarimų, reikėtų nedelsiant kreiptis į darbdavį arba į patyrusius specialistus.
Susidūrėte su darbo užmokesčio neišmokėjimu? Nedelskite! Pasidalinkite šiuo straipsniu su draugais ar kolegomis ir užtikrinkite, kad Jūsų teisės būtų apsaugotos. Susisiekite su mumis jau šiandien ir „Conlex“ komanda padės išspręsti problemą kartu.
Naujausi komentarai