„Gavom pirminius atsakymus, bet manau, kad informaciją dar reikės šiek tiek pasitikslinti“, – žurnalistams trečiadienį sakė G. Skaistė.
Šiame verslo centre turėtų įsikurti nauja Europos Sąjungos Pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos agentūra (AMLA), jei Lietuva iš 9 šalių būtų pasirinkta jos biuro vieta.
Finansų ministerija gruodžio antroje pusėje VSD paprašė pateikti visą informaciją apie „Yellowstone“ vystytojus: nuomos patalpų konkursą laimėjusią įmonę „Project RE 1“, su ja susijusias įmones bei naudos gavėjus. Pasak ministerijos, tokia informacija svarbi nacionalinio saugumo interesų aspektu.
Ministrė G. Skaistė anksčiau BNS sakė, kad viešojoje erdvėje kilus abejonių dėl reputacinės rizikos ir kitų naudos gavėjų sąsajų ministerija prašys atsakingų institucijų išsiaiškinti galutinius sandorio naudos gavėjus. Pasak jos, gavus tokią informaciją ministerija įvertins sandorį.
Tačiau ji pabrėžė, kad tai bus aktualu tik tuo atveju, jei Lietuva laimėtų ES konkursą, kuriame konkuruoja su kitais aštuoniais miestais, tarp kurių yra Madridas, Paryžius, Frankfurtas ir kiti.
Penkerių metų „Yellowstone“ nuomos sutartis su įmone „Project RE 1“ pasirašyta lapkričio 27 dieną su galimybe ją nutraukti, jeigu ES Taryba ir Parlamentas priimtų sprendimą AMLA būstinę kurti ne Lietuvoje arba per 6 mėnesius nepriimtų jokio sprendimo. Jo tikimasi pirmąjį šių metų ketvirtį.
Jei agentūra būtų įsteigta Vilniuje, valstybė penkerius metus padengtų pastato nuomos ir išlaikymo išlaidas – beveik 13,3 mln. eurų.
Pasak G. Skaistės, planuojama, kad institucijoje dirbs 400 darbuotojų, jos biudžetas bus apie 70 mln. eurų.
BNS rašė, kad galutinis „Project RE 1“ naudos gavėjas, Registrų centro duomenimis, yra „Lewben“ grupės įkūrėjas ir bendrovės „Noewe“ (buvusios „Lewben“) didžiausias akcininkas Vilius Kavaliauskas. Tačiau dar 14 naudos gavėjų – niekur viešai neregistruotų investuotojų į „Yellowstone“ projektą, pasak jo vystytojo, viešintis nenori.
AMLA bus pagrindinė institucija užtikrinanti vieningą ES finansų sektoriaus pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sistemą bei koordinuojanti veiksmus su valstybių narių nacionalinėmis priežiūros institucijomis.
Remdamasi VSD informacija, potencialių investuotojų atitiktį nacionalinio saugumo interesams vertinusi komisija 2017 metų rudenį dėl ryšių su Baltarusijos verslininkais blokavo „Lewben“ grupės įmonės „Lewben Investment Management“ (dabar „Braitin“) planus įsigyti investicijų bendrovę „Prosperus Real Estate II“, ketinusią investuoti į biurų kompleksą vadinamajame Verslo trikampyje Vilniuje.
„Yellowstone“ taip pat įsikūręs šiame verslo rajone.
Naujausi komentarai