12 kiaulininkystės kompleksų Lietuvoje valdanti „Idavang” bendradarbiaus su smulkiaisiais Lietuvos ir Lenkijos ūkininkais. Pastarieji užaugins „Idavang” išveistus paršiukus.
„Idavang” savo partneriams pristatys jaunus paršelius, aprūpins juos pašarais, suteiks veterinarinę priežiūrą ir konsultacijas.
Iki 110 kg ūkininkų užaugintas kiaules „Idavang” realizuos rinkoje.
„Idavang” bendradarbiaus su ūkininkais, turinčiais bent minimalias kiaulių auginimo žinias bei tvartus, skirtus laikyti ne mažiau nei 300 penimų kiaulių.
Įmonės vadovas Saulius Leonavičius sako, kad panaši praktika jau dešimtmetį populiari vakarų Europos šalyse, o Lietuvos rinkai ji ypač palanki.
„Dėl įvairių priežasčių kiaulių auginimo mastai Lietuvoje kasmet mažėja. Tad užpildyti deficitinę šalies kiaulienos rinką ir skatinti kiaulininkystę galime būtent per smulkiuosius ūkius”, – sakė „Idavang” vadovas Saulius Leonavičius.
Jo teigimu, kiaulių veisimas – sudėtingas, daug žinių bei patirties ir investicijų reikalaujantis procesas, todėl šią naštą „Idavang” pasilieka sau.
„Pavyzdžiui, siekdami gerinti veisimo kokybę neseniai atidarėme kuilių fermą, kurios įrengimas ir banda kainavo beveik 400 tūkst. eurų. Akivaizdu, kad smulkiems ūkiams veisimas – didelė našta.
Tačiau „Idavang” išveistų kiaulių auginimas žinant, kad užaugusias jas „Idavang” parduos patys, o ūkinkai nepriklausomai nuo pardavimo kainos gaus fiksuotą užmokestį, turėtų būti patrauklus smulkaus verslo kelias. Tuo labiau, kad naujai prasidėjęs ES finansavimo periodas ūkininkams suteikia galimybę gauti paramą ir kiaulininkytės ūkių infrastruktūrai vystyti”, – sakė S.Leonavičius.
Naujausi komentarai