Pereiti į pagrindinį turinį

Imatės naujo verslo – patikrinkite idėją

2015-11-17 17:00

Nuo ko priklauso pradedančiosios įmonės, arba inovatyvaus verslo, sėkmė? "Egzistuoja trys svarbūs dalykai: idėja, komanda ir lėšos", – sako inovatyvius sprendimus gamintojams siūlančios įmonių grupės projektų vadovas Laurynas Jokužis.

Išvystė naujus produktus

Raudondvaryje vykusioje "Leader" programos konferencijoje jis dalijosi per pradedančiųjų įmonių projektus įgytos verslo pradžios patirtimi.

"Nemanau, kad egzistuoja didelis skirtumas, kur steigti verslą – mieste ar kaime. Nebent, kalbant apie technologines pradedančiąsias įmones, kurioms pats atstovauju, nutolusiame kaime gali būti problema suburti kvalifikuotų žmonių komandą", – pastebėjo Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusios įmonių grupės projektų vadovas.

Jis vadovavo ne vienam pradedančiųjų įmonių projektui. Per tokius projektus "Elintos" grupėje buvo išvystyti elektrinių dviračių pavarų, elektromobilių įkrovimo, galios valdymo ir akumuliatorių sistemos, kiti produktai.

Būtina kompetencija

"Steigiate naują verslą? Pradėkite nuo idėjos, kurią reikia daug kartų patikrinti. Apsvarstykite, kuo jūsų kuriamas produktas skirsis nuo jau esančių rinkoje. Ar jis bus pigiau pagamintas? Jei tikitės sukurti naujovę – patikrinkite, ar tai tikrai kažkas nauja. Gal tą patį kažkas jau kuria lygiagrečiai? O gal jau sukūrė ir užpatentavo savo išradimą? Tuomet galbūt neverta gaišti laiko išradinėjant tai, kas jau išrasta", – pasak L.Jokužio, pasitikrinus idėją, reikia galvoti apie jos išvystymą ir komandą.

Svarbu suburti kompetentingus specialistus. "Reikia, kad pradedančiąją įmonę kuriantis žmogus pats būtų kompetentingas toje srityje. Jei projekto iniciatorius pats nenusimano, bet tikisi pasisamdyti specialistus, kurie viską padarys, nieko gero nebus", – įspėja pradedančiųjų įmonių projektų vadovas.

Kaip išsiversti pradžioje?

Pasak pašnekovo, trečias svarbus dalykas yra finansavimas ir lėšų poreikis. "Šiais laikais yra įvairių finansavimo galimybių – galima gauti valstybės, ES finansinę paramą. Tam dažniausiai reikia turėti jau veikiantį prototipą arba demonstracinį principo mechanizmą. Klausimas, kaip išsiversti pradžioje, kad sukurtum demonstracinį mechanizmą? Reikia investuoti savų lėšų arba susirasti smulkų investuotoją", – anot L.Jokužio, taip investuoti kartais sutinka išradėjų šeimos nariai, giminaičiai.

Pašnekovas užsiminė: kai kalbame apie didžiules pasaulines kompanijas, galvojame, kad nuo pat starto į jas buvo investuojami milijonai. "Nieko panašaus. Pavyzdžiui, pasaulinė informacinių technologijų korporacija "Hewlett-Packard" prasidėjo nuo 500 dolerių pradinės investicijos, "Dell" – nuo 1 tūkst. dolerių. Taigi, nėra taip, kad pinigai iš esmės ribotų verslą", – sakė pradedančiųjų įmonių vystytojas.

Pasak L.Jokužio, dabar pats laikas steigti pradedančiąsias įmones, nes jų banga tebekyla. Ši tendencija, pašnekovo žodžiais, greičiausiai tęsis artimiausius ketverius penkerius metus. Vėliau ji turėtų slūgti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų