Apie 250 tūkst. įvairių spalvų tulpių, užaugintų Žemaičių šeimos šiltnamiuose, jau atsidūrė „Maximos“ parduotuvėse. „Lietuvos ūkininkai gali pasiūlyti ne tik aukščiausios kokybės vietinių maisto produktų įvairovę, bet net ir pirmųjų gėlių, pražystančių žiemos pabaigoje-pavasario pradžioje. Dirbdami kartu užtikriname, kad skintos gėlės parduotuves pasiektų kuo greičiau, o pirkėjai pavasario žiedais galėtų kuo ilgiau džiaugtis savo namuose“, – teigia Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.
Gėlininkas E. Žemaitis pripažįsta, kad nuolat susiduria su didele užsienio augintojų konkurencija, tačiau būtent partnerystė, atkaklus darbas ir žinios padeda išsilaikyti. Pasak jo, „Maxima“ buvo pirmasis prekybos tinklas, susidomėjęs šeimos ūkyje auginamomis gėlėmis ir pasiūlęs pasiekti platesnį pirkėjų ratą.
Gėlių ūkio vadovas patenkintas, kad bendradarbiavimas sėkmingai tęsiasi jau daugybę metų. „Šiemet per Valentino dieną dalis gėlių salonų ir kitų prekybos vietų neveikė dėl karantino apribojimų. Taigi partnerystė su lietuvišku prekybos tinklu tapo itin vertinga. Artėjant Tarptautinei moters dienai, bendro darbo reikšmė taip pat išaugo“, – pripažįsta E. Žemaitis ir pastebi, jog Lietuvoje užaugintas gėles pirkėjai vertina geriau negu atgabentas iš užsienio, nes vietinės tulpės yra tvirtesnės ir stipresnės.
Daugiausia moterų Lietuvoje gaus dovanų raudonos arba geltonos spalvos tulpių, nes jos – pačios populiariausios.
Pataria, kaip skintas tulpes išlaikyti ilgiau
Augintojas įsitikinęs, kad ryškūs ir kvapnūs gėlių žiedai kovo pradžioje tūkstančiams žmonių Lietuvoje suteikia teigiamų emocijų ir skelbia pavasarį. „Kad tulpės išsilaikytų ilgiau, svarbu dažnai keisti vandenį vazoje ir laikyti atokiau nuo šilumos šaltinių“, – pataria gėlininkas.
Ūkyje vešančioje žiedų jūroje šiuo metu būtų galima suskaičiuoti per 30 skirtingų veislių tulpių. „Daugiausia moterų Lietuvoje gaus dovanų raudonos arba geltonos spalvos tulpių, nes jos – pačios populiariausios. Šių spalvų gražuolės mūsų šiltnamiuose sudaro apie 60 procentų tulpių“, – atskleidžia šeimos ūkio tradicijų tęsėjas, kuris aktyviai domisi savo srities naujovėmis.
E. Žemaitis džiaugiasi, kad vis daugiau klientų dėmesio sulaukia ir netradicinių spalvų bei formų žiedai, pavyzdžiui, lelijiniai ar šerkšnoti. Pirkėjų susidomėjimas suteikia impulsą ūkiui plėsti gėlių asortimentą, o prekybos tinklas „Maxima“ naujoves palankiai vertina ir palaiko.
Gėlių žydėjimas sukuria daugiau kaip pusšimtį darbo vietų
Punios kaime prieš 30 metų įkurtame gėlininkystės ūkyje įprastai dirba apie 40 darbuotojų. Tačiau šiuo metu, per patį piką, darbo vietų skaičius išauga pusantro karto, nes šimtus tūkstančių žydėti pradedančių tulpių reikia nuskinti ir supakuoti itin greitai. „Šiemet dėl šaltos žiemos gėlės pražysta keliomis dienomis vėliau, tačiau į sandėlius ir prekybos vietas jos pristatomos sklandžiai“, – teigia E. Žemaitis, šeimos šiltnamiuose įpratęs suktis nuo mažens.
3,5 hektaro plotą užimančiuose šiltnamiuose be tulpių dar auginamos rožės, chrizantemos ir daugiau kaip 200 rūšių vazoninių gėlių. Populiarumo sulaukia ir Žemaičių šeimos auginami agurkai.
Naujausi komentarai