2019 m. lapkričio 14 d. internetiniame portale 15min.lt straipsnyje „Mobingo pūlinys pratrūko: dviejų didmiesčių ligoninių medikai įvardijo, ką patiria darbe“ ir 2019 m. lapkričio 20 d. internetiniame portale lrt.lt. Straipsnyje „Seimo komitete pacituotas anoniminis medikų laiškas pribloškė: vadovas kartoja „darbas jus išlaisvins“. Abejuose straipsniuose cituojamas anoniminis laiškas, kuriame išdėstyta informacija neatitinka tikrovės ir žemina VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės ir jos darbuotojų garbę bei orumą.
Apgailestaujame, kad anonimiškai vienasmeniškai paskleisti teiginiai, nepagrįsti įrodymais, pateikiami kaip faktai.
LR įstatymai aiškiai apibrėžia anoniminių skundų nagrinėjimo tvarką, t.y. prašymas ar skundas nenagrinėjamas jeigu jame nėra asmens vardo ir pavardės ar pavadinimo, adreso arba kitų duomenų ryšiui palaikyti ir nėra galimybės kitaip identifikuoti prašymą ar skundą pateikusį asmenį, kadangi neįmanoma patikslinti nurodomų aplinkybių bei atskleisti objektyvią tiesą. Taip pat skundai nenagrinėtini jeigu skundas, teikiamas raštu tiesiogiai ar atsiųstas paštu, arba prašymo ar skundo skaitmeninė kopija, atsiųsta faksu ar elektroniniu paštu, nepasirašyti ir nėra galimybės kitaip patikrinti prašymo ar skundo autentiškumo ir jis grindžiamas akivaizdžiai tikrovės neatitinkančiais faktais.
Akivaizdu, jog pateikto skundo autentiškumo ir aplinkybių patikrinti neįmanoma taip pat jame pateikta tikrovės neatitinkanti informacija, paniekinant, pažeminant ir pakertant pasitikėjimą įstaiga, bei jos darbuotojais.
Taip pat paskleistame tikrovės neatitinkančios informacijos turinyje įžvelgtinas kaltinimas sunkaus nusikaltimo padarymu, t.y. įstaigos vadovas prilyginamas nacių režimui, o darbas įstaigoje koncentracijos stovyklai, kas yra visiškai netoleruotina bei užtraukia baudžiamąją atsakomybę asmeniui, paskleidusiam tokią informaciją, paviešintą ir per visuomenės informavimo priemones ar spaudinius.
Užtikriname, kad nieko panašaus įstaigoje nėra buvę ir tokie veiksmai nebuvo ir nebus toleruotini.
Įstaigoje teisės aktų nustatyta tvarka veikia Etikos komisija, apie kurią žino visi darbuotojai ir gali bet kada į ją kreiptis. Be to, kiekvienas darbuotojas gali kreiptis į savo tiesioginį vadovą, taip pat yra sudaryta galimybė kreiptis į vyriausiąjį gydytoją tiesiogiai ir aptarti kilusias problemas, pateikti prašymus, siūlymus.
Bendroji įrodinėjimo naštos paskirstymo taisyklė reikalauja, kad įrodinėti privalo tas, kas teigia, o ne tas, kas neigia (lot. ei incumbit probatio, qui dicit non qui negat). Tačiau dėl to, kad skundas pateiktas anonimo, šis reikalavimas netenka prasmės. Todėl, kad įgyvendinti teisės aktų reikalavimus esame priversti kreiptis į teisėsaugos institucijas, tam, kad būtų atliktas išsamus tyrimas, bei nustatyta objektyvi tiesa.
Apgailestaujame, jog dėl tokių neatsakingų veiksmų, bei žeminančio, nusikalstamo šmeižimo sukeliama neigiamų emocijų visuomenei ir įstaigos darbuotojams.
Naujausi komentarai